Perhosiahan pörrää ja vaikka millä mitalla ja ne onkin kivoja, mut on se nyt helvetti kun hyttysetkin alkaa jo kiusaamaan.
Hyttyset kiusaa
8
76
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kesää ilman hyttysiä. Se kuluu asiaan
- Anonyymi
Kerran oli ikävä yö mökillä, aina oli ininä korvan vieressä: ihmettelin että mistä noita hyttysiä oikein tulee? Vaikka mielestäni tapoin jo kaikki sisältä.
Olin unohtanut takan pellin auki makkaroita grillatessani, niin tunkivat savupiipun kautta sisälle, jatkuva ininä korvassa koko yö, yöllä en viitsinyt alkaa tarkistamaan, aamulla avasin takan luukut, niin varmaankin kymmeniä hyttysiä pörrähti sieltä luukkujen takaa naamalle. - Anonyymi
niin nyt naisetkin tietää miltä he kuulostavat miehen korvissa kun märmättävät koko ajan eli samalta kuin hyttysen ininä ja hyttynen imee ja nainen imee miehen viimeistä veripisaraa myöden naiset olkaa joskus edes kivojakin
- Anonyymi
niin hyttyset ja naiset jaksaa kiusata ja piinata miestä 24/7
Melkeen odottaa et vanhuus jo heikentäis kuuloa niin ettei noita enää kuulisi. Onhan tuo ininä paljon korkeampi kuin heinäsirkkojen sirkutus, ja niidenkin metelöinti kuulemma katoaa iän myötä.
- Anonyymi
Mutta sitten katoaa muukin kuulo vanhetessa, ei kuule ihmisten normaalia puhettakaan, isällä on sellainen kuulolaite: näyttää kuin olisi joku FBI-agentti korvanapin kanssa kun sellainen johtokin kuin jossain elokuvissa on näkynyt... mustat Pablo-aurinkolasit ja kuulolaite korvassa.
- Anonyymi
Tosi heteromies ei piittaa eikä pillitä mistään hyttysistä. Saavathan nuokin naaraat imeskellä mielinmäärin tällaista Urosta. Ei tunnu missään !
- Anonyymi
20 ampiasen pistoakaan ja siihen vielä lisäät noin 100 kyykäärmeen puremaa, pärjäät hyvin vaikka jo 65 teksasin kalkkarokäärmettäkin puree. Olet tosi hetero mies, ilman vettäkin myrkyillä pärjäät sitten ilman mitään apuja.
Mutta niin jos olet mennyt kaupungin meluista mökille rentoutumaan, silloin hyttyset korvista ovat ärsyttäviä, jos haluaa täydellistä hiljaisuutta kaupungin ympärivuorokautisen melun sijaan välillä, silloin on ärsyttävää hyttysetkin :)
Syksyllä oikein pimeässä mökillä täydellisessä hiljaisuudessa, täydellinen vastakohta kaupunkiin, korkeintaan jotain eläinten ääniä voi kuulua pimeydessä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa23087Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.92128Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1131739Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101076Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450982Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn129976- 35764
- 50697
- 67691
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30655
