Että miksikö me naiset siedämme aggressiivisia miehiä??

Anonyymi

Tätä aina kuulee jonkun ihmettelevän, että miksi et ole heivannut sitä niskapeppuoteella metikköön jo ajat sitten. No kuule. Siksi, kun ihan asiantuntijavoimin naisia vakuutellaan miesten erilaisuudesta. Siitä, miten mies asiat kokee. Nainen saattaa ajatella, että olipa itsekästä nilkkimäistä käytöstä. Niin siihen tulee alan ammattilainen sanomaan, että mies vain kokee eri tavalla, että häntä nyt tässä loukataan. No nainen saattaa ihmetellä että miksi tuo nyt niin kokisi, kun en mitään pahaa hänelle ole tehnyt tai sanonut. Mutta kun tarpeeksi moni asiantuntija hokee samaa, niin alkaa aivopesu tehota. Nainen päätyykin katsomaan peilistä itseään ja alistuu aina vain alemmas. Pahimmassa tapauksessa itse nämä alistumisen opettajat tulevat kysymään, miksi ihmeessä siedit miehesi aggressiivisuutta ja halveksuntaa itseäsi kohtaan noin kauan.

9

141

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naiset ja miehet OVAT erilaisia femakkojen paskapuheista huolimatta.
      Saattaa olla että et itse edes tajua omaa käytöstäsi, saatat esim. ärsyttää ja jankuttaa jotain asiaa loputtomiin etkä kuuntele vastaväitteitä vaan jatkat kunnes toiselta palaa hermo totaalisesti ja saat turpaasi.

      Asiantuntija tuskin on kieltänyt teitä ottamasta eroa, pikemminkin sen pitäisi olla ilmeistä koska nähtävästi olette vielä tavallistakin erilaisempia, kenties olisi parempi elää jatkossa yksin jos on toistuva kaava että aina kaikkien kanssa menee turpakäräjöinniksi.

      • Anonyymi

        Hehhee. Ei kuule kaikki miehet ole idiootteja, löytyi jo fiksumpi tilalle!


      • Anonyymi

        Enkä myöskään jankuttanut. Asiahan on niin, että aggret miehet muuttuvat sitä aggressiivisemmiksi, mitä kiltimpi ja alistuvampi nainen on. Olin täydellisen kiltti. Loppuvaiheessa nyt hiukan aloin puolustautua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enkä myöskään jankuttanut. Asiahan on niin, että aggret miehet muuttuvat sitä aggressiivisemmiksi, mitä kiltimpi ja alistuvampi nainen on. Olin täydellisen kiltti. Loppuvaiheessa nyt hiukan aloin puolustautua.

        Niinhän ne kaikki aina sanoo, naisessa ei koskaan ole mitään vikaa...

        Mutta olipa syy kenen tai mikä tahansa niin pääasia on että väkivaltaisessa suhteessa ei kannata olla kenenkään. Parempi olla vaikka yksin.


      • Anonyymi

        Okei sä et usko että narsisteja on olemassa. Aika yksin oot tämän käsityksesi kanssa. Todellakin on olemassa itsekkäitä, paskoja miehiä ja ilmeisesti paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinhän ne kaikki aina sanoo, naisessa ei koskaan ole mitään vikaa...

        Mutta olipa syy kenen tai mikä tahansa niin pääasia on että väkivaltaisessa suhteessa ei kannata olla kenenkään. Parempi olla vaikka yksin.

        Mä en sanonu, että naisessa ei KOSKAAN voi olla vikaa. Mutta ei heissä aina ole. Monet miehet ovat itsekkäitä ihan vaan siksi että ovat itsekkäitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mä en sanonu, että naisessa ei KOSKAAN voi olla vikaa. Mutta ei heissä aina ole. Monet miehet ovat itsekkäitä ihan vaan siksi että ovat itsekkäitä.

        😆🤣 vai ovat itsekkäitä siksi että ovat itsekkäitä, kiitos nauruista 😅 Onko lisää nerokkaita lausahduksia?


    • Anonyymi

      Suomalaiset naisethan ihailevat väkivaltaisia muslimimiehiä todennäköisesti eniten maailmassa ja naisasiajärjestömme ovat vuosikymmeniä toitottaneet islamin ihanuutta. Mikä on aloituksen funktio.

    • Anonyymi

      Miehet ja naiset ovat erilaisia ikävä fakta. Miksi sitten näitä väkivaltaisia miehiä tai naisia yleensä siedetään. Kaikilla on siihen syynsä. Osa pelkää, osa on niin rakastuneita ettei halua kertoa ja osa taas utopistisesti ajattelee että kyllä se muuttuu mä muutan hänet vielä.
      Miksi niihin sitten ylipäätänsä ihastutaan. Yleensä nämä väkivaltaiset ovat niitä pahoja poikia joihin etenkin parikymppiset naiset sitte ihastuu. Tai ns. alfoja jotka on hyviä puhumaan naisille.

      Naiset ja miehet on siis sekä biologisesti että fyysisesti erilaisia ikävä FAKTA. Mutta väkivaltaa EI silti pidä hyväksyä kenenkään taholta kehenkään kohdistettuna.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      40
      2446
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      52
      916
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      61
      840
    4. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      226
      709
    5. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      49
      681
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      9
      610
    7. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      597
    8. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      583
    9. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      47
      578
    10. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      47
      577
    Aihe