Lupa löytyy

Minulla on vaimoni lupa käydä kyläilemässä jos siltä tuntuu. Evästys on, että tulet sitten takaisin etkä tuo tauteja.

Alan olla kuusissa kymmenissä, mutta vielä kiinnostaa. Vaimo ei vain joka päivä kuulemma jaksa innostua, kun on välillä hellänäkin hellyydestä. Koen että miehen kyky kokea tyydytystä on hyvinkin rajallinen. Ilo tuleekin siitä kun näkee vastapuolen nautinnon. Siihen ei väsy koskaan.

En ole käynyt vielä missään. Vaimoa ei kuulemma vastaava kiinnosta. Saa tarpeeksi muutenkin, väittää. Pitäisiköhän aktivoitua? Onko kellään kokemusta tämän kaltaisesta järjestelystä?
1482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Miksi miehet ei ymmärrä, että naiselle riittää vähempikin laatuseksi? Olisit onnellinen, että olet niin hyvätaitoinen, että pärjää, eikä edes halua ajatella ketään muuta - verrattuna sinuun itseesi. Sitä voi kuule limakalvot huutaa hoosiannaa ja kipukin voi olla melkoinen oli sitten kuinka ihanaa hyvänsä, siitä ei vain puhuta.

Äänestä
  • Käytä Vagifemiä, oot selkeesti menopaussi-ikäinen

    Äänestä

Mä käyn ilman lupaa, aikuinen mies ei lupia tarvii. Nianen on hautautunut peiton alle ja esittää väsynyyttä.

1Äänestä

Uskotko oikeasti että vaimosi kun sanoo "ei vastaava kiinnosta" ettei hänellä ole omia juttuja..oletpa sinisilmäinen. Voi hyvinkin olla, että hän on tavannut ns. toisen miehen jo aikaa sitten jonka kanssa oikeasti haluaisi olla-siis vakavastikin- muttei hänellä ole sydäntä sitä sinulle sanoa. Ja se loppu syy: Hän pitää sinua enää vain kaverina, siksi häntä ei haittaa menosi.

Äänestä
  • Mun mies oli tuollainen omituinen, itse kävi vieraissa ja epäili minua uskottomuudesta, kun oli niin järjettömän mustasukkainen. Ei tajunnut, että vain yksin hänen munansa minua kiinnosti eli itse pilasi mustasukkaisuudellaan oman parisuhteensa typerillä puheillaan haluaisit varmaan saada isompaa. Ajoi itse teoillaan minut yksinäisyyteen ja eroon itsestään.

    1Äänestä

Mihis aikuinen mies tarvii luvan.

Äänestä

Kuulostat kaikenkaikkiaan ällöttävältä papalta.

2Äänestä

Siitä vaan jos kantti kestää.

Äänestä

Ei muuta kuin kulli pystyyn ja radalle! Mikäs sen ihanampaa. :)

Äänestä

Onpa ällö mies. Ajattelitko että naiset kylillä hurraavat kun tuollainen ällötys panee ja polkee ihan luvan kanssa?

1Äänestä

Niin no, kuka nyt huolii enää vanhan sedän, joten taitaa kyläilyt jäädä vähiin.. Vissiin eukkosi antoi luvan, kun arveli ettei sinulla enää vienti vedä kuitenkaan

2Äänestä

Mikä ihmeen lupa?? On se kumma jos puolisot luulevat omistavansa toisen vartalonkin, se on ihan omaa omaisuutta mikä kiinni omassa kropassa, siihen mitään hiton lupia tarvita.

1Äänestä
  • Eikai siihen lupia tarvita tietenkään jos haluaa toista pettää, mutta voi olla että saatte sitten etsiä seuraa luvallisesti yksineläjänä kun ette viitsi kerran kunnioittaa toista. Toki jokainen omistaa vartalonsa mutta kai käsitätte ettei parisuhteessa elävän kuulu vehkeillä muiden kanssa.

    Äänestä

Vai tarvii aikuinen mies luvan mihin muka, kyllä minä olen käynyt vieraissa ihan ilman lupaakin, vaimo on sen varmaan huomannutkin mutta ei siitä juuri hetkahda koska se ei ole häneltä enää pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minulla on vaimoni lupa käydä kyläilemässä jos siltä tuntuu. Evästys on, että tulet sitten takaisin etkä tuo tauteja.

Alan olla kuusissa kymmenissä, mutta vielä kiinnostaa. Vaimo ei vain joka päivä kuulemma jaksa innostua, kun on välillä hellänäkin hellyydestä. Koen että miehen kyky kokea tyydytystä on hyvinkin rajallinen. Ilo tuleekin siitä kun näkee vastapuolen nautinnon. Siihen ei väsy koskaan.

En ole käynyt vielä missään. Vaimoa ei kuulemma vastaava kiinnosta. Saa tarpeeksi muutenkin, väittää. Pitäisiköhän aktivoitua? Onko kellään kokemusta tämän kaltaisesta järjestelystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu