Niinistön 50 euron setelin käyttö taskunenäliinana kerää tykkäyksiä arabimaiden mediassa: https://www.is.fi/politiikka/art-2000006084076.html
Niinistön 50 euron "taskunenäliina" al Jazeera-hitti uutinen
22
74
Vastaukset
- Anonyymi
Presidentin kanslia korjasi: pahoittelemme tasavaltamme puolesta epähuomiossa esille noussutta väärää esinettä. Kyseessä kun piti olla TONNIN seteli!
T: TP-Kansliasta iltapäivää- Anonyymi
Näytetään kansalle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näytetään kansalle
Meillä riittää pätäkkää
- Anonyymi
Lisää fyffee lupaa uusi pääminsteri! Siksi muikkari ensitapaamisessa!
- Anonyymi
Niinistö vaan halusi esittää että Kokoomuksesta ollaan.
- Anonyymi
Jäi vähän yli vaalikampanjasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäi vähän yli vaalikampanjasta.
Jäi vähä vielä Kehittyvien Maakuntien rahoista?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kehittyvien_maakuntien_Suomi
- Anonyymi
Kokkareilla taskuliinatkin seteleitä. Vitun röyhkeitä. Leveillä köyhile..
50€ tuskin on leveilyä missään piireissä, eiköhän sossukin niitä jaa!
En myöskään ole koskaan tavannut röyhkeää v-ttua, voisitko selvittää mitä sellaisella itse asiassa tarkoitat?
Se mihin itse tuon sanan yhdistän on vallan muuta kuin mitään määrää ilmaisevaa! Siinä vaikka P--keleen olisi ollut lähempänä totuutta kuin se paikka josta itsekin lienet kotoisin. Alkuperäänsä kannattaa kunnioittaa enemmän joskaan en tunne äitiäsi!Et sitten saanut sanottua!
Tiedän sinun yrittäneen jotain riistetyllä kansalla kikkailua mutta mitähän oikeasti kansan itse omalla työllään ansaitsemaa on riistetty? Kerro se!
Uutinen, uutinen presidentillä on rahaa!
- Anonyymi
Hauska nähdä telkussa kun Niinistö käveli Rinteen ohi, siinä silmät pullistui päästä vanhalla kavaltajalla. Heti oli demarin käsi menossa toisen taskulle.
- Anonyymi
Kaksi rahamiestä kohtasivat toisensa, toinen tuumasi, että mitäs me rahamiehet ei minulla kyllä ole kuin yksi euro taskussa, toinen miehistä tuumasi, että ei minullakaan ole kuin yksi euro. Niinistö varmaan viestitti Antille edellä mainittua sanomaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaksi rahamiestä kohtasivat toisensa, toinen tuumasi, että mitäs me rahamiehet ei minulla kyllä ole kuin yksi euro taskussa, toinen miehistä tuumasi, että ei minullakaan ole kuin yksi euro. Niinistö varmaan viestitti Antille edellä mainittua sanomaa.
Jos tuo on maan korkeimman johdon tapa viestitellä niin apuva! Ollaan kuin peruskoulun 1 asteella!
- Anonyymi
Pyyhkiikö perseensä kakskympisillä? Nenäliina viiskymppinen?
- Anonyymi
Näytti miten pikkuraha on Sipilän apteekin kynnysraha, viiskymppii. Käy nenälinasta!
- Anonyymi
Rahat on mun aatteet
- Anonyymi
Wanha tapa näyttää ns lahjusrahaa joka ei ole ns lahjus.. (jos vaikka ennen ajoit ylinopeutta poliisille..)
- Anonyymi
Mikä on lähinnä kokoomuslaisen sydäntä? - No viidenkympin seteli!
- Anonyymi
Sauli on luonut uuden trendin. Ensi vuonna muotitrendi linnanjuhlissa?
https://youtu.be/e-R8V9u9I-4 - Anonyymi
Tapaus osoittaa selvästi kokoomuksen turhuuden puolueena.
Persut ja kepulit ajavat kokoomuksesta oikealta ohi.
Lähtölaskenta puolueelle alkoi viiskymppisestä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1812598Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301447Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841310- 791204
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401196Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1331085Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111022Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116900Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.27871Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78810