läski on kokoa.....?

sanokaas, mikä on teistä läski?
koko 40, 42?
44, 48?
50?
58?

pistäkää mielipidettä. minusta koko 44 menee jo aika pulleaksi. jos olette kattoneet jossai lindexissä niitä koon 44 housuja, niin onhan ne aika säkit jo. SAATIKKA sitten joku 58.....huh huh
102876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Itse olen 46 eikä ole mahassa kyllä paljoa läskiä.
Voisha sitä pari kiloa laihduttaa mut ihan hyvä näinkin:)

Äänestä
  • heh.

    Äänestä

Minä olen yläosasta(paidat ym.) kokoa 40-42, ja alaosastani (housut) menee 40-44 riippuen mallista. Enkä minä ole omasta mielestäni mitenkään läski, vaan aika "normaali". En siis todellakaan mikään lauta, vaan sopiva mun mielestä. Mitä nyt mahassa vähän ylimääräistä mut eipäminua haittaa (: jonku mielestä saatan olla läski, jonkun mielestä sopiva, mutta ite olen todella tyytyväinen itseeni.

Äänestä
  • Itellä paidat on ostettava kokoa 40-42,jos haluan napit kiinni,vyötäröltä joudun kaventelemaan.Housut kokoa 36-38.Läski enkä isokoikoinen siis ole,mutta rintava.

    Äänestä

  • Siruliisa kirjoitti:

    Itellä paidat on ostettava kokoa 40-42,jos haluan napit kiinni,vyötäröltä joudun kaventelemaan.Housut kokoa 36-38.Läski enkä isokoikoinen siis ole,mutta rintava.

    Rintava minäkin. Jossakin housuissa saattaa siis mennä koko 38, mallista riippuen. Paitoja sitten vaikeempi löytää. Kuppikoko nyt DD, ja ikää 17 vuotta. (kuulemma saattaa rinnatki kasvaa vielä) ainakin gynekologin mukaan.

    Äänestä

paljonko sulla onkaan tota ikää?
vai oletko 58 -vuotias kuntosalien "säälittävä kaunotar" joka käy kaiken maailman vempamissa ettei vain tulisi läskiksi eli esim koko 40 APUA se olisi maailman loppu
koko 44 ei ole läskien koko, avaa silmäsi
elämässä on tärkeämpiäkin juttuja kuin pohtia miten joku voi joutua käyttämään jopa koko 44 APUA

Äänestä

Olitkohan tosissasi tuon kysymyksesi kanssa, koska et ottanut huomioon ihmisten pituuseroja etkä rintavuutta ym. muotoja.

Kokoa 40 käyttävä lyhyt ihminen voi hyvinkin olla pulskan näköinen kuin taas kokoa 58 pitkä nainen saattaa olla aivan sopusuhtainen.

A-kuppisella 60 kilosella 165 senttisellä naisella 42 kokoa oleva paita voi olla kauhea teltta kuin taas rintavalla E-kupin omaavalla 60 kiloisella 165 senttisellä naisella ei edes nappi mahtuisi 42 kokoa olevassa paidassa kiinni.

On typerääkin typerämpää verrata ihmisiä vaatteiden kokonumeroiden perusteella läskeiksi tai laihoiksi ym.

Äänestä

Kokonumerot eivät kerro mitään läskeistäsi. Jos sinulta ei näy sixpack vatsasta, niin olet läski, vaikka kokosi olisi 32.

Äänestä
  • Itse olen 163/80/E-F (rinnat edelleen kasvavat) :D

    Olen siis lihava toisten mielestä, mutta pahempiakin on, itse olen sinut kanssani :)

    Mulla on vaatekokona paidoissa 40-44 ja paidoissa yleensä XL, rinnan kokoahan löytyy. Mahassa on jonkin verran turhaa, mutta eipä se minua haittaa :)

    Housut.. Ne vaihtelee suuresti. Yleisesti kun ostan farkut, ne ovat materiaalista ja mitoituksesta 42-44/ 34 inch

    Tyydyn itteeni näin.. :)

    Äänestä

...muiden kanssa.
Vaate koko riippuu todella paljon vartalon mallista.
Itse käytän vaatekokoa 40-42, enkä ole mielestäni läski.
Tissit ja lantio eivät yksinkertaisesti mahdu pienempiin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


major dick kirjoitti:

sanokaas, mikä on teistä läski?
koko 40, 42?
44, 48?
50?
58?

pistäkää mielipidettä. minusta koko 44 menee jo aika pulleaksi. jos olette kattoneet jossai lindexissä niitä koon 44 housuja, niin onhan ne aika säkit jo. SAATIKKA sitten joku 58.....huh huh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu