Semmosta kysysin kun jäänyt vihkisormus joutilaaksi niin kannattasko se myyvä vai sulattaa muun kultaromun(ketjunpätkien yms.) kansa semmoseksi möykyksi?
Vihkisormus
13
187
Vastaukset
- Anonyymi
Omani on samassa rasiassa samassa missä on faijan ja mutsinkin sormukset.
Kaikki jää lapselle, tehköön mitä tekee niille mun kuoleman jälkeen. - Anonyymi
Minä viskasin omat sormukset järveen, kun ei ole enää edes tunne arvoa enkä halua laittaa niitä kiertoon kenellekään epäonnea tuottamaan.
- Anonyymi
Olipa tyhmästi tehty.
Ajaisitko autosikin järveen, jos sillä kolariin joutuisit?
On aivan turha purkaa kiukkuaan ja parisuhdepettymyksiään sormuksiin. Ei sormukset mitään pahaa sinulle tehneet. Sinä ja eksäsi riitelitte keskenään, eivät sormukset. - Anonyymi
Niinpä.Mutta kun kaikki ei osaa ajatella järkevästi.Minulla tallessa entisen ostamat kultasormukset ja riipukset.Jääpähän sitten pojalle kun aika jättää,tehköön sitten mitä lystää niille.
- Anonyymi
Minä istutin vihkisormuksen kultaristiin jota kannan aina mukanani😁.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olipa tyhmästi tehty.
Ajaisitko autosikin järveen, jos sillä kolariin joutuisit?
On aivan turha purkaa kiukkuaan ja parisuhdepettymyksiään sormuksiin. Ei sormukset mitään pahaa sinulle tehneet. Sinä ja eksäsi riitelitte keskenään, eivät sormukset.Kai se on jokaisen oma asia mihin sormuksensa laittaa jos ei halua niistä rahaakaan. Ei se ole muilta pois, eikä tarvitse tyhmäksi haukkua sen takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olipa tyhmästi tehty.
Ajaisitko autosikin järveen, jos sillä kolariin joutuisit?
On aivan turha purkaa kiukkuaan ja parisuhdepettymyksiään sormuksiin. Ei sormukset mitään pahaa sinulle tehneet. Sinä ja eksäsi riitelitte keskenään, eivät sormukset."On aivan turha purkaa kiukkuaan ja parisuhdepettymyksiään sormuksiin. Ei sormukset mitään pahaa sinulle tehneet. "
Todella osuvasti sanottu.
Timantit (vihkisormuksessa) ovat ikuisia... erosi tai ei. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olipa tyhmästi tehty.
Ajaisitko autosikin järveen, jos sillä kolariin joutuisit?
On aivan turha purkaa kiukkuaan ja parisuhdepettymyksiään sormuksiin. Ei sormukset mitään pahaa sinulle tehneet. Sinä ja eksäsi riitelitte keskenään, eivät sormukset.Vaan kun asia ei millään tavalla kuulu kenellekään mitä kukin sormuksilleen tekee ja tyhmäksi haukkuminen ala arvoista. Oli sitten timantteja taikka ei se ei ole muilta pois. Jokainen saa purkaa kiukkuaan omiin esineisiinsä niin paljon kuin sielu sietää. Ei kaikki ole niin pikkurahan tarpeessa että niitä myymään lähtee.
- Anonyymi
Kaippa sitte heitit järvee kummankin timanttisormuksen😁.Ethän sinä koskaan rahanperrään ollutkaan😁. Mulla siksi kaulasa roikkuu että muistan kuka teki mun elämästä helevetin.No nytten voisin myyvä sen,kun asiat on hyvin😀.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaippa sitte heitit järvee kummankin timanttisormuksen😁.Ethän sinä koskaan rahanperrään ollutkaan😁. Mulla siksi kaulasa roikkuu että muistan kuka teki mun elämästä helevetin.No nytten voisin myyvä sen,kun asiat on hyvin😀.
Anteeksi mutta nyt en ymmärrä mitä sinä kirjoittelet? Et ole ainakaan minun entinen ukkoni koska hän kuoli pari vuotta sitten ja sormukset olleet järvessä jo yli viisi vuotta. Vain toisessa oli yksi timantti.
- Anonyymi
Minä myin oman vihkisormukseni eteenpäin ystävälleni joka sen halusi. Sain siitä varmaan saman, kuin oisin romukultana saanut. Kihlasormukseni sen sijaan sulatin samoin kuin molemmat mieheni sormukset, jotka hän jätti minulle eikä hakenut niitä vaikka asiasta hänelle ilmoitin.
Katson, että olen onnellisempi, kun sain niistä suoraa rahaa omaan käyttööni, kun lapsia minulla ei ole, niin heillekään niitä ei tarvinnut säästää. Sormuksia en olisi koskaan enää voinut pitää. - Anonyymi
Ei niistä sormuksesta mitään saat kun ne ovat romuja ,, jos tietysti iso timantti- sitten ehkä kannatta säilytä lapsia varten !?
- Anonyymi
itse olen löytäny jo kaksi vihkisormusta ja varmaan löydän sen kolmannnen,, ensimäisen löytämäni annoin tyttö ystävälle , sen toisen pidin itselläni. Sitten jos löydän sen kolmannen en tiedä mitä sillä tekis?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän502632Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h722229Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31621En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa491096On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi49937Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.278931- 66806
- 14774
Ikävä edelleen sinua
Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja19739Sekaisin ihastuksesta
Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m54731