Nainen, mistä tiedät että mies rakastaa sinua?

Nin onko mies sanonut että rakastaa sinua?

28

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kukaan niin sanonut, eikä sitä silloin voi tietää mitä toisen päässä liikkuu.

    • Anonyymi

      Miehen rakkaus ei pukeudu sanoihin, vaan tekoihin. Nauratti ihan hirrrveästi, kun kerran luin jostain, että mies ei sano rakastan, vaan rakentaa valkoisen talon. - Nm. Niin se teki

      • Anonyymi

        Noin se varmasti on.


      • Anonyymi

        Niinpä . Kohtelee hyvin ja huolehtii mun tarpeista ja pidättäytyy kusipäisyydestä. Siinä mulle riittävästi rakkauden merkkejä.


      • Anonyymi

        Miksi hemmetissä jonkun miehen pitäisi huolehtia sun "tarpeista"? - Nm Etkö osaa itse


    • Anonyymi

      Naista ei kiinnosta se sanooko mies että rakastaa. Nainen on miehen kanssa jo mies on komea vaikkakin väkivaltainen.

      • Anonyymi

        Sinäkö olet se komea ja väkivaltainen tyyppi? Puhut kokemuksesta?


    • Anonyymi

      Mies panee ja se on rakkautta.

      • Nyt pitää tunnustaa, et yks tyttö ihmetteli miks sanon rakastavani aina rakastelun jälkeen. En kuulemmä muulloin.

        Toisaalta vanha pohjalainen sanonta on, et olen jo kerran sanonut, kerron jos mieli on muuttunut.


      • Anonyymi

        Tässä tulikin selväksi, että tärkeintä naisessa on reikä, jota mies panee.


    • Anonyymi

      marjukka 42v korkeastikoulutettu täs vaan moi eli mitä vaurakkaampi mies niin sitä rakkaampi eli miehen tulot ja omaisuus kertoo miten paljon marjukkaa rakastaa

      • Hieno et joku nainen kertoo oikean mielipiteensä.

        (Uskon kyllä et olet oikeasti mies.)


      • Anonyymi
        pitkätukka-68 kirjoitti:

        Hieno et joku nainen kertoo oikean mielipiteensä.

        (Uskon kyllä et olet oikeasti mies.)

        Välimerkitönhän tuo oli. Sehän niin tykkää korkeakoulutetuista.


    • on se kerran sanonu,
      ja lupas kertoa jos tilanne muuttuu..

    • Anonyymi

      On sanonu hyvin hyvin monta kertaa.

    • Anonyymi

      On sanonut. Tyhmä olin ja uskoin. Onhan se kiva kuulla mutta kyllä sitä vaan pitää höystää teoilla eli komppaan kyllä muita kommentoijia.

      Ja saa sen sanoa useammin kuin kerran, mutta olisi kiva myös näyttää. Pienillä teoillakin voi näyttää. Pehmeä kosketus, lämmin ruoka, rullatut sukat likapyykissä. Kun näyttää arjessa että välittää ja arvostaa ja rakastaa niin kun sen sanoo niin se painaa myös enemmän.

      • Anonyymi

        Odotinkin että koska joku nainen sanoo että on mies sanonut ja tyhmänä uskoin. :)
        Eihän sen sanominen mitään todista, on vain sanahelinää, teot puhuvat puolestaan.


    • Anonyymi

      joo laitoin whatsappissa vuosi sitten viestinä yhden tyttären äidille ja en ala jankkaa asiaa koko ajan sille ja vonkuu. ei toi siihe mitää vastannu. no nähdessä ollaan niiku ei mitää. houh.
      menin tekee lapsen ja ei tullu aateltua et kehittyis tämmösiä tunteita.

    • Anonyymi

      Nainen menisi paniikkiin, jos ruma mies yht'äkkiä täräyttäisi, että rakastan sinua nainen.

      • Anonyymi

        Ei puskista kenellekään randomnaiselle tuollaista pidä mennä täräyttämään, oli sitten ruma tai komea mies.


    • Anonyymi

      "onko mies sanonut että rakastaa sinua?"

      Tuo illuusio tai fantasia korreloi vahvasti "pettäjä" syytösten kanssa. Sitä on vaikea ymmärtää että ihmiset (etenkin vanhat) tukeutuvat (mihinkään) lauseeseen ikäänkuin se olisi parisuhteen yksi kivijalka. Samoin on laita papin edessä sanotun kanssa, ei parisuhde niille sijoilleen jäädy, sitä on jatkuvasti ...ruokittava eli siitä on pidettävä huolta, joka ikinen päivä.

      "Minä rakastan sinua" tarkoittaa että: "olen tyytyväinen sinun panokseesi tässä parisuhteessa". Se mitä kaikkea tyytyväisyyteen ja siis panokseen sisältyy riippuu sanojasta, joku painottaa enemmän rahaa/vaurautta, toiselle nöyryys ja kuuliaisuus on merkittävämpää jne.

    • Jos olisin nainen ajattelisin että teot ovat sanoja tärkempi mittari, sanat kun ovat joillekin pelkkää helinää joilla hankitaan hyödykkeitä ilman sen kummempaa tarkoitusta. Näin miehenäkin ajattelen niin että jos nainen leipoisi mulle lauantaisin pullaa uskoisin sen olevan edelleenkin sitoutunut vaikkei helistelisikään sanoilla. Sittentaas nainen joka väittäisi rakastavansa muttei koskaan laittaisi mitään tikkua ristiin minkään asian vuoksi tuntuisi ehkä aika kylmältä ja itsekkäältä tapaukselta kun ei antaisi mitään näyttöjä väitteidensä tueksi.

    • Kyllä se ehkä vähän selästä rapsuttaisi.

      • Anonyymi

        Tänään olisi ollut kyllä rapsuttajan tarvetta(naispuolista).
        Treenit meni hyvin mutta se laittaa paikat usein kipeiksi. Tänään suihkussa piti ottaa suihku kuumalla vedellä ja kun siihen tottui niin säätää vesi taas kuumemmalle. Se kyllä tuntuu helkkarin hyvältä kun tulikuuma vesi hyväilee kipeitä lihaksistoa, kuuma suihku pään ja hartioiden seudulle, eipä ole paljon sen parempaa. Tai no, olisihan se ollut kiva jos siinä nautiskellessa naisen kädet olisi saippuoinut hartiat ja yläselän samalla vähän hieroen.

        En tiedä noista teoista, teen vähän lankkuaitaa jos sillä illalla jo irtois:)
        Vähän vaihtokauppaa...mitäs se pönttis antaisi rapsutuksesta:)

        AsianVierestä


    • Anonyymi

      On, mutta teot ei ihan tue tätä. Niin ehkä se on tunnetila, joka pitää jättää omaan arvoonsa.

    • Anonyymi

      Täräytti ettei ollut rakastunut, totesin okey. Jätin sen asia hoidettu. Nyt mietin deittailenko vai tapailenko😌. Mul o aikaa pyörittää montaa, me pleija is back. Tapailen kaikkia enkä sitoudu muuhun kun itseeni ja ei seksiä kiitos.

    • Tässä talossa ei aleta mitään liirum laarumeja harrastamaan..

      :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1323
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      841
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      650
    4. 50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      481
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      150
      422
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      397
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe