Kaikki ne pääsee tuonne eduskuntaan hoitamaan meidän asioita. Eivät osaa hoitaa edes omia asioita. Älyttömiä summia ulosotossa ja tuomioita, mitkä tullu yllätyksenä. Kyllä on niin että myös nuo asiat pitäisi olla kunnossa ennenkuin pääsee Suomen asioita hoitaman. Kyllä ei tästä hyvää seuraa. Onko kaikki ihmiset s..tana suhareita?
Ulosottoja
11
99
Vastaukset
- Anonyymi
Eniten persuilla näyttää olevan ja en kyllä ihmettele.
- Anonyymi
Raha on velkaa. Valtion takaama opintolainakin voi mennä ulosottoon, kela voi periä tukirahojaan takaisin ja sellaista rahamäärää en ole koskaan edes nähnyt tililläni... Että sellainen on Suomi.
- Anonyymi
Ja kukahan näitä tuonne äänestää.Oisko peiliin katsomisen paikka?
- Anonyymi
Joillekin riittää kun edustaja on täpäkästi samaa mieltä jostain äänestäjälle tärkeästä asiasta.
Esim. persujen Hakkarainen, äänestetty jo usean kerran eduskuntaan, vaikka ei ole muuta saanut aikaan kun kännissä örveltänyt. Ei varmasti tuollaisesta ole mitään hyötyä eduskunnassa lakeja säätämässä. Varmasti äänestät hänet vielä Brysseliinkin. Kukahan siellä huolehtii, jos alkaa kännissä örveltää. Puoluetoverit on eduskunnassa pitäneen örvelön poissa salista kun on ollut huonossa kunnossa. Onko Huhtasaaresta huolehtimaan hänestä, jos juoppoputki yllättää ?
Säälittävää kun nykyisin eduskuntaan äänestetään tuollaisia. Kuinka ison prosentin tyhjäntoimittajia kyseinen instituutio kestää ? - Anonyymi
Miten tämä Kemin keskusteluun liittyy?. Valvoja! Hopi hopi!
- Anonyymi
Monesti kännissä hoituu asiat paljon paremmin. Ja velatkin tuntuu saatavilta.Kannattas näiden firmojenki ottaa oppia 0-promille höpötyksineen.
- Anonyymi
Ryyppääminen on niin vanhanaikaista ja vaarallista. Vaihda sinäkin luonnontuotteisiin.
SDP:n kolmannen kauden kansanedustaja S K on saanut tänä keväänä viisi yksipuolisia velkomusutuomioita Etelä-Karjalan käräjäoikeudesta.
Iltalehden mukaan velkomustuomioiden mukaan maksamatta jääneet saatavat ovat korkoineen ja kuluineen yhteensä 23 000 euroa. Saatavien joukossa on muun muassa marraskuussa 2018 otettu 3 000 euron pikavippi.
Lisäksi K:llä on Iltalehden mukaan Etelä-Karjalan ja Helsingin käräjäoikeudessa vireillä velkomusasioita, joiden maksamatta jääneet saatavat ovat yhteensä 54 000 euroa.
K kertoi Iltalehdelle velkomusasioiden tulleen hänelle yllätyksenä. Siis MITÄ??? 😲
Kolmannen kauden kansanedustaja ja pikavippejä tarvinnu?
Pitäiskö taas edustajain palkkoja / edustuskuluja nostaa, kun rahat ei riitä? Vai olisko rouvassa valtiovarainministeri ainesta, josko sitten perheen raha-asiat vakautuisivat?
No tää on sitä perus demari porukkaa ja eikös siellä Kemissä muuan demari ehdokas laittanu autonsa vaalimainoksineen äänestyspaikan oven eteen ettei vaan kukaan unohtaisi ketä pitää äänestää. Auto oli kyläkin sittemmin siirretty kauemmas, mutta oli se kumminkin näkyny.
Toivottavasti tuleva hallitus tukee ja rahoittaa tehdashankkeen infrastruktuuria, jotta Kemi ei aivan näivettyisi, sen verran peukkuja pidän 👍. Tosin hallitukseen menossa parikin sellaista puoluetta jotka vastustavat puunhakkuuta ja muistaa täytyy, että päätöksen tekijät on "kehä kolmosen" sisäpuolelta.
PPP Loossi 67- Anonyymi
Näin on ahneet typerät päättämässä maamme. Onko sitten ihme, että arvonlisäveroja on varastettu miljardi kaupalla valtion kassasta. Näillähän rahoilla sitä voi kulutusluottonsa maksaa. Kyllä täälä Kemissäkin on Ferrarit ja Ashton martinit katukuvassa, mutta omistajilla verotiedoista punaiset ristit.
- Anonyymi
Millainen on Ashton Martin???
- Anonyymi
Yksi ISO tulokohde valtiolle olisi ammattiliittojen jäsenten jäsenmaksujen verovähennysoikeuden poisto.
Samalla summalla voisi keventää muuta verotusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2466138SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784869Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.943747SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2573210Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462879Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2042454Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat631954Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2691857Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491325Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281248