Ulosottoja

Anonyymi

Kaikki ne pääsee tuonne eduskuntaan hoitamaan meidän asioita. Eivät osaa hoitaa edes omia asioita. Älyttömiä summia ulosotossa ja tuomioita, mitkä tullu yllätyksenä. Kyllä on niin että myös nuo asiat pitäisi olla kunnossa ennenkuin pääsee Suomen asioita hoitaman. Kyllä ei tästä hyvää seuraa. Onko kaikki ihmiset s..tana suhareita?

11

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eniten persuilla näyttää olevan ja en kyllä ihmettele.

    • Anonyymi

      Raha on velkaa. Valtion takaama opintolainakin voi mennä ulosottoon, kela voi periä tukirahojaan takaisin ja sellaista rahamäärää en ole koskaan edes nähnyt tililläni... Että sellainen on Suomi.

    • Anonyymi

      Ja kukahan näitä tuonne äänestää.Oisko peiliin katsomisen paikka?

    • Anonyymi

      Joillekin riittää kun edustaja on täpäkästi samaa mieltä jostain äänestäjälle tärkeästä asiasta.
      Esim. persujen Hakkarainen, äänestetty jo usean kerran eduskuntaan, vaikka ei ole muuta saanut aikaan kun kännissä örveltänyt. Ei varmasti tuollaisesta ole mitään hyötyä eduskunnassa lakeja säätämässä. Varmasti äänestät hänet vielä Brysseliinkin. Kukahan siellä huolehtii, jos alkaa kännissä örveltää. Puoluetoverit on eduskunnassa pitäneen örvelön poissa salista kun on ollut huonossa kunnossa. Onko Huhtasaaresta huolehtimaan hänestä, jos juoppoputki yllättää ?

      Säälittävää kun nykyisin eduskuntaan äänestetään tuollaisia. Kuinka ison prosentin tyhjäntoimittajia kyseinen instituutio kestää ?

    • Anonyymi

      Miten tämä Kemin keskusteluun liittyy?. Valvoja! Hopi hopi!

    • Anonyymi

      Monesti kännissä hoituu asiat paljon paremmin. Ja velatkin tuntuu saatavilta.Kannattas näiden firmojenki ottaa oppia 0-promille höpötyksineen.

      • Anonyymi

        Ryyppääminen on niin vanhanaikaista ja vaarallista. Vaihda sinäkin luonnontuotteisiin.


    • SDP:n kolmannen kauden kansanedustaja S K on saanut tänä keväänä viisi yksipuolisia velkomusutuomioita Etelä-Karjalan käräjäoikeudesta.
      Iltalehden mukaan velkomustuomioiden mukaan maksamatta jääneet saatavat ovat korkoineen ja kuluineen yhteensä 23 000 euroa. Saatavien joukossa on muun muassa marraskuussa 2018 otettu 3 000 euron pikavippi.
      Lisäksi K:llä on Iltalehden mukaan Etelä-Karjalan ja Helsingin käräjäoikeudessa vireillä velkomusasioita, joiden maksamatta jääneet saatavat ovat yhteensä 54 000 euroa.
      K kertoi Iltalehdelle velkomusasioiden tulleen hänelle yllätyksenä. Siis MITÄ??? 😲
      Kolmannen kauden kansanedustaja ja pikavippejä tarvinnu?
      Pitäiskö taas edustajain palkkoja / edustuskuluja nostaa, kun rahat ei riitä? Vai olisko rouvassa valtiovarainministeri ainesta, josko sitten perheen raha-asiat vakautuisivat?
      No tää on sitä perus demari porukkaa ja eikös siellä Kemissä muuan demari ehdokas laittanu autonsa vaalimainoksineen äänestyspaikan oven eteen ettei vaan kukaan unohtaisi ketä pitää äänestää. Auto oli kyläkin sittemmin siirretty kauemmas, mutta oli se kumminkin näkyny.
      Toivottavasti tuleva hallitus tukee ja rahoittaa tehdashankkeen infrastruktuuria, jotta Kemi ei aivan näivettyisi, sen verran peukkuja pidän 👍. Tosin hallitukseen menossa parikin sellaista puoluetta jotka vastustavat puunhakkuuta ja muistaa täytyy, että päätöksen tekijät on "kehä kolmosen" sisäpuolelta.

      PPP Loossi 67

    • Anonyymi

      Näin on ahneet typerät päättämässä maamme. Onko sitten ihme, että arvonlisäveroja on varastettu miljardi kaupalla valtion kassasta. Näillähän rahoilla sitä voi kulutusluottonsa maksaa. Kyllä täälä Kemissäkin on Ferrarit ja Ashton martinit katukuvassa, mutta omistajilla verotiedoista punaiset ristit.

      • Anonyymi

        Millainen on Ashton Martin???


    • Anonyymi

      Yksi ISO tulokohde valtiolle olisi ammattiliittojen jäsenten jäsenmaksujen verovähennysoikeuden poisto.
      Samalla summalla voisi keventää muuta verotusta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      91
      1041
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      732
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      480
    6. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      42
      451
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      431
    10. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      424
    Aihe