Pitäisikö minun sanoa tästä kaverilleni, sen miehelle vai ei sanoa mitään? Eivät siis ole naimisissa mutta ovat seurustelleet jo useamman vuoden eli ei mikään tapailusuhde tms. Mietityttää kun tämä nainen on melko hyvä ystäväni niin tuntuu kauhealta jos vaikka menen hänen kanssa kahville enkä sano mitään. Mitä teen?
Kaverini mies tuli minua Tinderissä vastaan...
13
282
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuen et tunnetko sen miehen niin sanoisin ehkä ensin sille että näin sut Tinderissä (toivottavasti oot ottanu screeshotin että on todiste) ja jos hän ei itse kertois sun kaverille niin sit kertoisin sille. Itse ainakin haluisin tietää tollasesta vaikka onkin varmaan kamalaa olla viestinviejä. Pettäjille kenkää!!
- Anonyymi
Minä en kyllä laittaisi lusikkaani tuollaiseen soppaan. Ystäväsi saattaisi loukkaantua sinulle, jos häpeäisi tilannetta. Kerro hänelle vain, jos olette sydänystäviä.
- Anonyymi
Juttelisin tinderistä löytyneen miehen kanssa ja kehottaisin häntä kertomaan asian puolisolleen.
Ymmärrän kyllä aloittajaa joka haluaa olla hyvä ystävä. On vaikeaa katsoa ystävää silmiin jos tietää tämän kaltaisen salaisuuden. Ikäviä asioita. - Anonyymi
Paha tilanne ja riski, että teet niin tai näin, niin teet ikävästi. Mut mä ite lähtisin siitä, että ystävältä ei salata ikäviäkään asioita, on ne sitten mitä tahansa. Paljon loukkaavampaa ystävästäsi voi olla se, että myöhemmin selviäisi, että sä oot tiennyt asiasta, mutta et oo kertonut siitä. Ja tiedän, että aika moni ajattelee näin ja osaa myös fiksusti ajatella, että sehän ei oo sun syy eli ei mitään syytä suuttua.
- Anonyymi
Saman huomannut, vanhan työkaverin nykyinen aviomies tinderissä, vaimo hehkuttaa facessa miestään, vanha kuppe tinderissä, nainen äärettömän hyvä tyyppi, tuntenut about 15 v, sais kenet vaan, äijä random 40-50, ihmetyttää, heillä pari teiniä.
- Anonyymi
Kerro, että näit jonkun kaverin puolison Tinderissä, mutta et halua kertoa kenen ja kysy ystävältäsi pitäisikö kertoa vai ei? Jos empii vastauksen kanssa kysy haluaisiko hän tietää vastaavassa tilanteessa. Jos hän haluaa tietää, voit sanoa että ikävä kertoa totuus ja olet hirveän pahoillasi, mutta...
- Anonyymi
Oikein olisi kertoa suoraan kaverillisi. Muuten tästä aiheutuu vaan sinun päänvaiva..! Mies ei toimi oikein, eikä ole hyvän kaverisi arvoinen.
- Anonyymi
Miehet on just tuommosia kuspäitä. Kuuluttaisin asian kovaa ja kuuluvasti kaikille osapuolille.
- Anonyymi
Onks se Hesassa, vai missä tommonen tinderi on?
- Anonyymi
Ja millä tavalla tuo on asia johon sinun tarvitsee puuttua millään tavalla. Pidä huoli omista asioista ja jos tuntuu että on aikaa ruotia muiden asioita niin pidä enemmän huolta omista asioistasi. On se helvetti merkillistä että pitää sotkeentua muiden asioihin.
- Anonyymi
Haista vittu petturi.
TOTTA KAI YSTÄVÄN TAI KAVERIN ASIAT KUULUVAT HÄNELLE.
- Anonyymi
Kerro sille naiselle totuus.
t: rehellinen mies- Anonyymi
Samaa mieltä.
T. nainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse874684Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133872Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1913723Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.722121Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1551147- 511044
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924