https://www.lansivayla.fi/artikkeli/770289-turvakoti-toiminut-vuoden-espoossa-taytta-useina-paivina-tarvetta-lisapaikoille-on
Täynnä naisia koska naiset rakastaa väkivaltaisia jännämiehiä ja joutuvat sitten pakenemaan henkensä edestä turvakotiin. Ei kelpaa kiltti ätmi naisille ja sitten ne elää tuollaista elämää jännämiehen pelossa.
Turvakoti espoossa
9
60
Vastaukset
- Anonyymi
Nainen valitsee jännämiehen aina. Yhteiskunnan ei pidä suojella naisia sen takia että ne tekee aina saman virheen kelpuuttamalla jännämiehiä.
- Anonyymi
Niimpä niin. Naiset valitsee elämänsä tien, onko tuo nyt sellaista elämää mitä naiset haluaa elää että joutuu koko ajan elämään pelossa milloin jännämies niittää henken pois.
Hyvä että näitä turvakoteja on, niitä pitäisikin rakentaa vielä paljon lisää. Turhaan te naisettomuudesta kärsivät ätmipaskat siinä turhasta valitatte ja viattomia naisia haukutte. Parempi vaan kun te keskittyisitte muihin asioihin elämässänne.
- Anonyymi
Kato dark fear heräsi viikkouniltaan. Myönnät siis että turvakoteja pitää rakentaa lisää koska on paljon naisia jotka seurustelee väkivaltaisen jännämiehen kanssa. Naiset ei halua kilttiä ätmiä jonka kanssa voisi ihan omassa kodissa elää rauhallista elämää ilman että joku tulee korvan viereen uhkailemaan kuten jännämiehet tekee.
- Anonyymi
Teissä ätmeissä mitään kilttiä ole että siellä turhaan uhriutuko.
Tuon naisvihan ja katkeruuden kanssa kukaan halua elää ja se paistaa läpi heti ekoista viesteistä. Helppo pysyä kaukana kun ootte ilmeisen huonoa seuraa.
"Jännämies" on usein hurmaava ja huomioonottava kuukausia, vuosia ennen kuin se väkivalta hiipii suhteeseen. Kun on yhteinen koti, ehkä lapsetkin, on paljon vaikeampi lähteä ja tosiaan tarvii jonkun paikan kuten turvakodin johon mennä.
Turvakodit tekee hienoa työtä vaikka onkin kurjaa että niitä ylipäätään tarvitaan.Niin eipä nämä naisia haukkuvat ätmit edes oikeasti ole mitään niitä "kilttejä ja kunnollisia" miehiä, vaikka itse sitä aina niin kovasti mainostavatkin joka tilanteessa. Onneksi naisilla ei olekaan yhtään vaikea pysyä erossa noista aloittajan kaltaisista luuseriätmeistä.
Voisi nämä aloittajan kaltaiset ja muut tähän keskusteluun vastanneet ätmit vaan keskittyä muihin asioihin elämässään, kun turha heidän on mitään naisseuraa yrittää etsiä.- Anonyymi
No naiset pysyy erossa meistä kilteistä ätmeistä ja ovat sitten jännämiesten kanssa hakattavana. Ei se meidän ätmien elämästä ole pois mutta ajattelin vaan että eikö se olisi parempi elää kuitenkin ilman väkivallan pelkoa jota naiset turvakotiin meni pakoon.
- Anonyymi
Varmaan ihan oikeitakin tilanteita turvakotiin on, mutta nykyisin tilanne on mennyt jo naisten mielivallan puolelle.
Soitellaan poliisille, kun kiukuttaa, tehdään aiheettomia rikosilmoituksia yms. En yhtään ihmettelisi, jos naiset menee turvakotiin kun kiukuttaa ja halutaan vieraannuttaa kiukustuneena lapset isältään yms.
Itse olen nähnyt ihan yhtä monta aiheetonta väkivalta ilmoitusta puolisosta kuin oikeaa väkivaltaa. Lisäksi väkivaltaa kokeneet on tälleen sivusta seuraamalla olleet ihan hirveitä henkisen väkivallan käyttäjiä.
Elän koulutettujen työssäkäyvien ihmisten maailmassa. Aiheettomat poliisille soittajanaiset ovat olleet hyvin koulutettuja naisia. - Anonyymi
Miks naiset menee turvaan koska kohtahan ne kuitenkin panee toisia jännämiehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1772681- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182187Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612063Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3681069