Kuka on mielestänne kaikista kaunein naislaulaja tai kaikista komein mieslaulaja nyt käynnissä olevissa Tel Avivin Euroviisuissa?
Omasta puolestani vastaan, että ylivoimaisesti kaunein naislaulaja on mielestäni Slovenian Zala Kralj.
Komeimmasta mieslaulajasta en osaa sanoa, koska heteromiehenä en katsele miehiä sillä silmällä.
Kauneimmat/komeimmat laulajat Euroviisuissa Tel Avivissa 2019?
3
75
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö sinkut-palstalla vierailevia kiinnosta Euroviisut? Edes nais- tai mieskauneuden ihastelun tarkoituksessa?
Itse olen suuri Euroviisu-fani loistavan show'n ja suuren viihdearvon takia ja myöskin uuden loistavan musiikin löytämisen takia. Aina kuitenkin on niitä joitakin tosi hyviäkin biisejä ja esityksiä, joita katsoo uudestaan ja uudestaan vuosien jälkeenkin. Ja saattaa sitä löytää ihan uusia artisteja, joilta kuuntelee muitakin kappaleita sitten.
Itselleni ei ole koskaan ollut mitenkään tärkeää ihastella sitä naiskauneutta mitä viisuista löytyy, ja itseasiassa yllätin itseni suuresti, että päädyin tekemään aiheesta aloituksen. En olisi nytkään aloitusta varmastikaan tehnyt, ellei Slovenian Zala Kralj olisi niin vaan kerta kaikkiaan jotenkin kolahtanut. Kappale jota hän laulaa ja koko esitys Gašper Šantlin kanssa on kovin lumoava, ja se tietysti vaikuttaa vaikutelmaani varmastikin, mutta ihan jo pelkästään kun katsoo Zalan ulkonäköä ja ulkoista olemusta muuten, niin kyllä hänessä on jotain mikä herättää ajatuksia oman ihannenaiseni suuntaisesta ihmisestä.Euroviisut ei nappaa, mutta voin kannattaa Sloveniaa. Slovenia ei kai koskaan ole voittanut Euroviisuissa eikä oikeastaan mitään muutakaan isoa esim. urheilussa. 2 euron kolikossa on kuva runoilijasta, josta muualla tuskin oltaisiin kuultu, ellei hän olisi kolikossa.
En tiedä onko puuttuva euroviisumenestys samanlainen kansallinen "tragedia" kuin Suomellekin.
Jos asuinpaikaksi pitäisi valita jokin Euroopan pääkaupungeista, niin valitsisin Ljubljanan. Kyseessä on niin harmiton ja mukava maa, että sen koko olemassaolo on melko helppo unohtaa.
- Anonyymi
Yksittäisestä komeimmasta tai kauneimmasta laulajasta en tiedä sanoa varmaa mielipidettä, mutta trio jossa on eunukki, homo, sekä vahvistuksena hetero, siinä sitä on mahtavaa kuultavaa, varsinkin jos taustaorkesterissa on vähintäänkin mukana seitsemän patarumpua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 273827
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422782Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial542313Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2172292Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191560Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip561541- 971419
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631294Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951224