MADONNA EUROVIISUISSA ILLUMINATI

Anonyymi

Esitys oli täynnä illuminatia ja saatanallista esitystä. Mitä huomasitte? Mitä tunteita herättää?

5

161

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomasin esityksessä lähinnä sen että Madonna ei osaa enää pysyä nuotissa, laulu kuulosti suoraan sanoen hirveältä. Autotune kuulosti mulle paljon siedettävämmältä (ei tosin silti kovin kummoiselta), ja se on mulle tosi harvinaista.

    • Anonyymi

      Olihan se huono.

      • Anonyymi

        ...Ei silti poikennut juuri muusta annista, yhtä kolkkoa settiä melkein koko show.

        Tv-lähetyksen miesselostaja viimeisteli hengettömän oloisen kokonaisuuden epäaitoudellaan. Sietämätöntä kuunneltavaa, ei pahalla.


    • Anonyymi

      Sai tästä esityksestä varmasti enemmän rahaa kuin tulevan levyn myynnistä.

      Tosin ihailtavaa Madonnassa on se ettei se tue Roger Watersin hölynpöly politiikkaa. Käsittämättöntä etteivät länsimaalaiset osaa pitää nokkaansa poissa vieraiden valtioiden asioista. Onko USA ja naapurit jotain maailman poliiseja. Madonna iso plussa keikasta israelissa mutta iso miinus siitä ettei ole ymmärtänyt lopettaa uraansa viimeistään Music-albumin kohdalla.

      Madonna ei ole koskaan saanut Grammyä vuoden albumeista koska hänen levynsä eivät ylle sille tasolle. On hän sentään parempi laulaja kuin miss kiekuja Cyndi Lauper.

      • Anonyymi

        "Onko USA ja naapurit jotain maailman poliiseja."

        No ovathan ne jokusia aikakausia jo tunnetusti olleet (n. kylmän sodan päättymisestä asti). Tai ei ehkä "naapurit" vaan "liittolaiset", tilanteista riippuen.

        Madden ääni on (ymmärrettävästi) rajoittunut iän myötä entisestään aloiltaan, lisäksi veteli tietty vielä ohi nuoteista ajoittain. Konserttikokemus oli sitten suunnilleen sen mukainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      25
      2513
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      91
      1004
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      871
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      855
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      827
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      807
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      790
    8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      63
      762
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      694
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      135
      688
    Aihe