Hermot meni metsässä

Anonyymi

Kävin tänään metsässä viemässä metsään vanhoja friteerattuja kanankoipia, jotka oli vihreiden pilkkujen peitossa, ilmeisesti homeisia.
Ei pystynyt olemaan metsässä, kun kimpussa oli mahoton sääskilauma ja mahoton ininiä ympärillä.
Pois oli lähdettävä äkkiä, kun itikoita oli niin paljon....

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täällä ei ole paljon hyönteisiä näkynyt, niin sisällä kuin ulkonakaan. Helpoimmin huomaan siitä, että hyönteissyöjät käyvät edelleen ruokinta-automaatillani.

      Yhden kärpäsen tapoin sisältä päivällä.

      Ota Ohvi!!

    • Taitaa tulla hyvä hyttyskesä, tai siis paha

      • Anonyymi

        Juu, kannattaa pysytellä kaupungissa. Luonnossa on kesällä kaikenlaisia vaarallisia elikoita ja itikoita, jotka käyvät ihmisen kimppuun.
        On sellainen punkki, joka havaitsee ihmisen 10 metrin päästä ja lähtee juoksemaan ihmisen perään, melkoinen harppoja se sellainen punkki.
        Tavallinen punkki istuu heinänkorren nokassa ja odottaa, että ihminen menee ohi ja tarttuu sitten kiinni ihmiseen.


    • Anonyymi

      Jospa saataisiin pikkulinnuille hyvä pesismiskesä? Hyttyset ovat hyvää ravintoa heille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2281
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      22
      1925
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      248
      1454
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      58
      1375
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1145
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1044
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      23
      1030
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1010
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      96
      939
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      65
      932
    Aihe