oli tosiaan mukavaa katsella kun suomesta tuli maailman mestari, usko oli alkupelissä hieman hatara, mutta kun Mörkö sai maalin, niin silloin heräsi toivo tulevaan, ruotsin lehdet on ylistäneet suomen sinnikkyyttä.
Kyllä on taas JUHLAVAA
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Se alas arvioitu joukkue teki mahdottoman teon, voitti kaikki ammattilaiset jotka olivat sitä mieltä, että suomen joukkue on läpiajo juttu vaan, eniten nautin kun suomen poika pyöräytti sen Kanadan tummaihoisen suunsoittajan jäähän, että helähti, se oli yhäkseen suu pitkänä siellä vittuilemassa, löi sitä suomalaista niskaan, silloin lähti, en nähnyt sitä enää siinä pelissä, en nyt muista suomen pelaajan nimeä.
- Anonyymi
Nämä pelaajat on silloin 95 edellisen maailmanmestaruuden aikaan olleet juuri sen ikäisiä että ovat saaneet paljon intoa siitä voitosta, eli nyt jos odotetaan sama aika niin tulee tuollainen joukkue varmaan kolmas, ei näy maahanmuuttajia tuolla voittojuhlissa, no eihän se niiden juhlaa ole.
- Anonyymi
Ja 2011 uudet oli.
- Anonyymi
Oli hienot juhlat taas torilla, yli 50000 ihmistä, se on paljon juhlaväkeä.
- Anonyymi
Isis-leirillä Syyriassa: Leirillä on jopa 44 suomalaista, kertovat suomalaisnaiset videolla – "Haluamme takaisin Suomeen"
ette te ole suomalaisia, itsehän sinne paratiisiin halusitte, nauttikaa nyt kaikesta sen maailman eduista.. sääli vaan hankkimianne lapsia. Vanhempien tehtävä muuten on huolehtia omista lapsistaan. Ei entisen kotimaan...- Anonyymi
Viestisi ei liity millään tavalla aloitukseen ja tämän viestiketjun aiheeseen, joten perusta oma viestiketju näille sun jutuilles, äläkä tunge niitä jokaiseen viestiketjuun.
Vai onko liian vaikeaa?
- Anonyymi
Juu samaa mieltä minäkin olen näistä paraatiisiin lähtijöistä pysykööt siellä,ei suomen tarvitse näitä radikalisinoituneita muijia kersoineen tänne hakea.Kyllä ne on jo mennyttä kauraa,niistä ei ole kuin riesaa ja pitkäksi aikaa, maksaa maltaita kersat ikuisia psykiatrin potilaita ja akat loisisi yhteiskunnan piikkin ikänsä.Ei jatkoon.No maailman mestarit hieno homma,mutta sitäkin voisi vähän viksummin juhlia,mikä on tuo riisuutuminen ja joka altaassa rypeminen, tunnen suurta myötähäpeää heidän puolesta.
- Anonyymi
Ihmettelen, suuresti mikä saa nyt reagoimaan ja säälimään näitä julmia terroristeja. Eipä juurikaan tuotu uutisissa ja mediassa esille silloin kun ne julmasti ja barbaaristi ja teloittivat kristittyjä Iranissa, Irakissa Syyriassa ja Israelissa ja yhä edelleen Hamas jatkaa teloituksia, tuhopolttoa jne.
Kukapa nyt muistaisikaan niitä julmuuksia joihin nuo ovat syyllistyneet!Kukahan niiden jesidityttöjen päät oli leikannut ja heittänyt roskiin!Oisko muijat olleet vähän auttamassa??Toivon totisesti ettei noita tuoda Suomeen!🤬🤬🤬Jo kymmenvuotiaat on saaneet sotilaskoulutuksen!En kyllä anna säälipisteitä noille!😨😨- Anonyymi
Viestisi ei liity millään tavalla aloitukseen ja tämän viestiketjun aiheeseen, joten perusta oma viestiketju näille sun jutuilles, äläkä tunge niitä jokaiseen viestiketjuun.
Vai onko liian vaikeaa?
- Anonyymi
Ekaks tulee lapsena Suomeen pakolaisena sotaa pakoon ja sitten lähtee sotimaan terroristina tappamaan lapsia, mun mielestä tää yhtälö ei vaan toimi.
Pysykööt kaikki vapaaehtoisesti sinne menneet ihan rauhassa siellä islamilaisessa paratiisissaan. Asia ei kuulu suomen valtiolle mitenkään.- Anonyymi
Viestisi ei liity millään tavalla aloitukseen ja tämän viestiketjun aiheeseen, joten perusta oma viestiketju näille sun jutuilles, äläkä tunge niitä jokaiseen viestiketjuun.
Vai onko liian vaikeaa?
- Anonyymi
Miksi näitä ISIS-innon sytyttämiä naisia lapsineen pitäisi päästää takaisin Suomeen? Tiettävästi vain kolme on kantasuomalakisia ja muut "uussuomalaisia" joista valtaosa kait lähtöisin itäisestä Helsingistä. Pysykööt siellä minne menneet. Jonkun "valon nähneen" isoäiti ei ymmärrä miksei tytär lapsineen saa palata Suomeen. Valtaosa suomalaisista ei ymmärrä tätä isoäitiä!.
- Anonyymi
Viestisi ei liity millään tavalla aloitukseen ja tämän viestiketjun aiheeseen, joten perusta oma viestiketju näille sun jutuilles, äläkä tunge niitä jokaiseen viestiketjuun.
Vai onko liian vaikeaa?
- Anonyymi
No on kyllä ja tuon lisäksi vielä maailmanmestari!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648