Mitäs sihen sanotte?
https://www.tamperelainen.fi/artikkeli/773733-joukkueen-kapteeniin-yhdistyy-lesbonaisen-hahmo-nyt-keskustellaan-siita-mista
Joukkueen kapteeniin yhdistyy lesbonaisen hahmo
11
<50
Vastaukset
Eihän tämä tieto mieltä ylennä.
Enpä tiennyt tätäkään..
"Mårranin juhliminen tänään jäisen lajin voittajana ja yhteisön sankarina on vinosti hauskaa useammallakin tavalla. Suomalaiseen sisuun, miessankariin ja joukkuueen kapteeniin yhdistyy meemeissä suomenruotsalaisen biseksuaalin luoma, yksinäisyydessä ja hylkäämisessä jäätyvä lesbonaisen hahmo."Wwuwuw kirjoitti:
Silloin kun täällä kyseltiin muumihahmoista, niin kuka ilmoittautui möröksi?
Muistelen että nuuskamuikkune...
Kukaan muu ei tunne muumihahmoja.Iku-Turso kirjoitti:
Muistelen että nuuskamuikkune...
Kukaan muu ei tunne muumihahmoja.Nuuskamuikkunen on tietysti Nuuskamuikkunen...
Suomalaiseen yleissivistykseen kuuluu tuntea muumit.
Mä varasin Noidan.Wwuwuw kirjoitti:
Nuuskamuikkunen on tietysti Nuuskamuikkunen...
Suomalaiseen yleissivistykseen kuuluu tuntea muumit.
Mä varasin Noidan.Tiedän nuuskamuikkusen, mutta muumihahmoista hän on mörö.
Hihii!
Mjoo
Me emme sano mitään, mutta sen verran sanomme että on olemassa kaapissa valkoisella context fontilla leimattu #Vino t-paita.
Musta
(Hihitystä)Mitä Muumilaakson mörköön tulee, niin hän on siinä mielessä rehellinen olento. että vain kaipaa kadonnutta koruaan.
Muistan yhden ratkaisevan kohdan tässä Toven asetelmassa, ja se oli se että kun huurre sai ulkona pihakasvit ritisemään, Muumipappa latasi torvipyssynsä.
(Naurua)Funeau kirjoitti:
Mitä Muumilaakson mörköön tulee, niin hän on siinä mielessä rehellinen olento. että vain kaipaa kadonnutta koruaan.
Muistan yhden ratkaisevan kohdan tässä Toven asetelmassa, ja se oli se että kun huurre sai ulkona pihakasvit ritisemään, Muumipappa latasi torvipyssynsä.
(Naurua)Mjoo
Innokkaimpia kommentoijille muistutukseksi, että mörön kalllisarvoisin koru oli simpukankuoren puolikas.
(Hihitystä)Funeau kirjoitti:
Mjoo
Innokkaimpia kommentoijille muistutukseksi, että mörön kalllisarvoisin koru oli simpukankuoren puolikas.
(Hihitystä)Mjop
Tämä mielestäni vahvasti viittaa klassiseen taiteeseen, luontoon ja naiseen itseensä.
Ei yksikään simpukankuori ole simpukankuori.
(Reps)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631405Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1021379Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681225Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334950Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42917