Sinkku/Perheellinen

Sinkut, montako kertaa olette kuulleet lauseen "Sinkku voi tehdä vuoron/työn, sillä ei ole lapsia"?

Tilanteessa missä joku on ilmoittanut olevansa kipeä, tai lähtevänsä pois.
Tai asiakkaita onkin enemmän kuin tarpeeksi.

Sinkullahan ei ole elämää.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juu, ja varsinkin ylitöihin voi lapsettomat jäädä aina. Perheelliset kun eivät millään voi jäädä ylitöihin, kun perhe kärsii siitä.

Viikon harrastusreissut ja ryyppyreissut ei sitten kuitenkaan sitä perhe-elämää haittaa, ainoastaan ne muutamat ylityötunnit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sinkut, montako kertaa olette kuulleet lauseen "Sinkku voi tehdä vuoron/työn, sillä ei ole lapsia"?

Tilanteessa missä joku on ilmoittanut olevansa kipeä, tai lähtevänsä pois.
Tai asiakkaita onkin enemmän kuin tarpeeksi.

Sinkullahan ei ole elämää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu