Heippatiralaa, harkinnassa oman spinningpyörän ostaminen, koska töiden vuoksi ei tunneille ehdi/pääse. Olen paljon spinningissä käynyt, mutta silti kiinnostaa onkohan spinnigistä tehty vhs/dvd:itä, joilla on ohjattu ohjelma. Niinkuin esim. on nämä jumppavideot yms. Aluksi olisi ihan jees poks. Ja sit, mistä hankitte spinning pyöränne.. Tiedän että niistä saa pulittaa pitkän pennin, mutta onko tosi et alle neljän sadan et löydä pyörää??
Spinningistä..
Sandy
2261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä pitäisi huomioida spinningpyörän ostossa? Ja miten paras harjoilla spinningpyörällä?
Suurin osa kotona harjoittelijoista varmaan sotkee trainerin kanssa omalla "oikealla" maantiefillarillaan, siis sillä, jolla he ajavat kesällä maantiellä. Traineri on laite johon pyörä tuetaan ja jonka rullalla saadaan vastusta aikaan. Kalleimmissa malleissa on tietokoneohjattu vastus ja tietokoneeseensa saa myös kuvaa vaikkapa kilpailusta jos haluaa.
Toinen vaihtoehto on tietty hankkia oma kuntopyörä, mutta niissä ei kai monestikaan pääse yhtä mukavaan ajoasentoon kuin kunnon maantiepyörän päällä. Kuntopyörät on tietty halvempia. :)