Katselinpa tuossa kuvia nuorista naisista ja pisti silmään kuinka naisilla oli jo alta kolmekymppisenä läskimakkarat vyötäröllä. Niinkö paljon ne tytöt juopottelee vai onko vain kyse laiskuudesta ettei vastapainoksi viitsi harrastaa liikuntaa?
25 ja läski
6
53
Vastaukset
Mikä se lihavuuden syy miesten kohdalla on? Olisko naisilla samat syyt. Miehillähän ylipaino on yleisempää, joten jos osaat aavistaa syitä miesten lisääntyneen ylipainon kohdalla, saatat tietää syyt naistenkin lisääntyneeseen ylipainoon.
- Anonyymi
Onhan ne miehetkin jo hyvissä ajoin pyöreitä ellei jopa jo alle 20v ikäisenä.
- Anonyymi
Ei ne kaikki oo läskejä, tänään kävin naapurin tytön ylioppilasjuhlissa, helkkarin hyvän näköinen ja hoikka, voisi vaikka missikisoihin osaalistua
- Anonyymi
Totta, että aika monet nuorista jo ylipainoisia, mutta niitäkin löytyy, jotka liikkuvat aktiivisesti. Jatkuva biletys, liikunnan puute ja pikamättö ruoka niin muuta tarvii. Nykyään nuoret ajelevat skoottereilla, minun nuoruudessani käveltiin tai pyöräiltiin, eikä syöty paljon mättöruokaa.
- Anonyymi
Miehellä saa olla läskiä naisella ei saa. Läskit miehet on sitä paitsi uskollisia.
- Anonyymi
No se johtuu siitä ettei naisten tarvitse suomessa välittää ulkonäöstään, koska KELA maksaa tarvittaessa elämisen ja lasten kulutkin.
Verotuksella miehet on tehty tarpeettomiksi kun nainen voi hakea rahat KELA:sta tai puuhailla verorahoilla keksityssä työpaikassaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke633111- 1362204
- 921828
- 1641455
- 651386
- 851378
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731361- 691142
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771110Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341048