Yksinäinen ätmi

10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Totta koko juttu, meikäläinenkin koki juuri tuollaisen lapsuuden ja yksinäinen ätmi meikäläisestä sitten tuli.
Muistan hyvin, kun alle 7 vuotiaana totesin anopin syntymäpäivillä paikalla olleille vieraille, että en mene koskaan naimisiin ja se totuus on pitanyt paikkansa.
Silloin jo aavistin, etten koskaan tule naista saamaan.

t. Ätmi toteaa

Äänestä
  • Ei tossa vielä kukaan edes ole mikään ätmi, kun ei sitä ole vielä edes parikymppisenäkään.

    1Äänestä

anopin?

Äänestä

Tiesin jo 13 vuotiaana etten saa naista ja olen nyt jo 40 vuotias ätmi.

Äänestä

Jos haluaa päästä eroon peloistaan niin se onnistuu kyllä keneltä tahansa. Kunhan haluaa sitä eikä jää asiaa surkuttelemaan.

1Äänestä

Minusta tuli ätmi vasta aikuisiällä. Nuorena minulla riitti vientiä. Kun katson vanhoja kuvia, ymmärrän miksi. Olin komea. Olin kaunis poika. Lempinimeni oli enkeli. 23-vuotiaana geenilotto teki tepposet ja muutuin rumaksi vanhaksi ukoksi. Enolleni oli käynyt täsmälleen sama juttu aikoinaan. Itse olen tyytyväinen, sillä inhosin olla kaunis. Naiset eivät ole olleet samaa mieltä. Shit happens.

Äänestä

Niin ei minullakaan ollut koulussa kavereita ja minusta tuli ätmi. pojista tulee ätmejä yhä nuorempana ja 7 v tietää sen jo. Sosiaalinen media pilaa poikien elämän, joss sulla eiole kalleinta kännykkää niin jäät kaveripiirin ulkopuolelle varmana.

Äänestä

Minua kiusattin aina koulussa, kun olin nörttipoika.
Monesti jouduin sairaalaan, kun mut hakattin koulussa ja koulun jälkeen.

T: Ätmi toteaa

Äänestä

Viljamista tulee työtön peräkammarinpoika. Sano mun sanoneen.

Narumyyjä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/viljami-7-pelkaa-aloittaa-koulun-yksinaisyyden-vuoksi-han-sanoo-etta-olisi-paljon-parempi-jos-hanta-ei-olisi-ollenkaan-olemassa/7431218

7 v tietää jo että ei ole kavereita koulussa ja viljamista tulee ätmi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu