Uusimaa ja Häme - yhdistetty juniorisarja?

Anonyymi

Tässä seuraillut juniorisarjaa Tampereen alueella ja vähäisen joukkuemäärän vuoksi ainakin täällä on yhdistelty ikäluokkia yhteen sarjaan. Ja kun samassa sarjassa on mukana kiekkoporukoita jotka koostuu nuoremman ikäluokan AA/AAA-kokoonpanosta ja toisaalta vanhemman ikäluokan AAA-pelaajista niin monet pelit päättyy 10-20 maalin eroon joka ei juurikaan palvele ketään eikä kovinkaan monella ole edes hauskaa.
Mietin vain, että olisikohan peliryhmät valmiita pelaamaan osan peleistä kauempana esim turnausmuodossa, jotta saisi tasaisia pelejä ja kaikilla varmasti mielekkäämpää hommaa? Minkähänlainen tilanne on pääkaupunkiseudulla, onko samaa haastetta?

0

1046

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Tiedätkö mihin

        Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
        Ikävä
        75
        4331
      2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        110
        4069
      3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

        Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
        Maailman menoa
        161
        2681
      4. Surullista

        Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
        Ikävä
        58
        2527
      5. Muuttunut käytös

        Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
        Ikävä
        67
        2387
      6. 135
        2142
      7. Väkeä oli liikkeellä

        Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
        Ähtäri
        42
        2087
      8. Oliko kiihkeä

        ensimmäinen yö?
        Ikävä
        50
        1983
      9. Miltä meidän

        Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
        Ikävä
        63
        1740
      10. Kummallista

        Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
        Sinkut
        55
        1730
      Aihe