jotkut ihmiset ovat.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f090fe1e-857a-45a4-8f5e-1dc7b876e916
Aina jaksaa hämmästyttää, miten todellisuudesta vieraantuneita
8
94
Vastaukset
- Anonyymi
Eläinten parittelu on väärin. Kaikki kotieläimet pitäisi keinosiementää
- Anonyymi
Tyhmyyden määrää on vahvasti aliarvioitu
Hevoset. Hankkikaa huone! :D
- Anonyymi
Enpä usko että ovat todellisuusta vieraantuneita vaan ihan muuten vaan vittumaisia, tehtailevat turhia ilmoituksia päteäkseen.
- Anonyymi
Juu, iltalehden kommentti osioikin on nykyään niin tarkka ja sensuuri jyllää, jos vähänkään jotain sanoo mikä vähänkin arvostelee kirjoitusta.
Ei hyväksynyt meetwursti sanaa iltalehden sensuuri, eikä julkaissut viestiä.- Anonyymi
Ne kommentit on yleensä silkkaa paskaa, pelkkää negatiivisuutta. Hyvin usein valitetaan uutisesta, mitä sitten edes lukevat jos on niin turha uutinen eikä kiinnosta? Kerran oli sellaista ulkonäön arvostelua, että en ihmettele enää mistä lapset oppii koulukiusaamaan. Vanhemmista se lähtee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne kommentit on yleensä silkkaa paskaa, pelkkää negatiivisuutta. Hyvin usein valitetaan uutisesta, mitä sitten edes lukevat jos on niin turha uutinen eikä kiinnosta? Kerran oli sellaista ulkonäön arvostelua, että en ihmettele enää mistä lapset oppii koulukiusaamaan. Vanhemmista se lähtee.
Iso osa ei vaivaudu edes lukemaan otsikkoa pidemälle uutista, jota kommentoi. Koskee varsinkin persuhenkisiä kommentoitsijoita.
Ihmisen erkaantuminen luonnosta taitaa olla aika yleistä nykypäivänä. Lehmiäkään ei tarvitse tappaa koska lihaa saa kaupasta. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301916
- 1211385
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401160Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631092Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2841067- 491059
- 1381045
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet94897Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast392841Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58829