Mitä 50-v. lahjaksi uudelle miesystävälle?

Anonyymi

Mikä olisi sopiva pieni hieno lahja uudelle miesystävälle? Ei juhli 50-v vaan vain vietetään silloin kahdestaan lyhyt kaupunkiloma. Seksiä ei tarvitse ehdottaa, se on jo sovittu juttu eikä ihan eka kerta.

11

449

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Reinot tai vastaavanlaiset sisätossut. Alusvaatteita, jotka koet mieleiseksi?

    • Anonyymi

      Olut on varma valinta. 100 kpl. Oisko niitä vielä?

    • Anonyymi

      Jos mies on musikaalinen, osta vaikka Gibson 335 tai Gretsch White Falcon kitara hänelle. Jos hän tykkää kelloista, osta IWC tai Rolex, ei mitään köyhien paskaa. Jos hän on mies eikä mikään soijapoika, hän 100% varmasti arvostaa tuollaisia lahjoja.

    • Anonyymi

      Rolex.....se hänellä om jo..... Solmioneula....onko mikään tavaralahja edes hieno? Mietin, varaanko minä illallisen jonnekin, mutta sekin tuntuu ”miehekkäältä” näin tuoreessa suhteessa.

    • Osta auton pienoismalli. Tai miksei, 50mm kiintoavain? Kaiverra siihen teksti. Sopiva voi olla "ikuinen".

      Paras lahja kuitenkin on yhteinen aika. Menisin syömään hyvin, pitkän kaavan mukaan.

    • Anonyymi

      Kumpi maksaa illallisen? Suostuuko mies siihen, että nainen tarjoaa tuoreessa suhteessa?

    • Anonyymi

      Kiikkustuoli ja reinot papalle sopiva lahja.

    • Anonyymi

      Kännykynä kullitettuna.

    • Anonyymi

      Aika paljon riippuu paljoko ajattelit käyttää mania lahjaan. Mikäli olet äveriäs niin joku matkalahjakortti tai kylpylälahjakorttii ainakin minulle kelpaisi - yhteinen reissu toki. Edullisemmat lahjat voisi olla harrastus keskeisiä tai jotain designia tai vaikkapa taloustavaroihin liittyvää mikäli miehesi vaikkapa iittalan roinista piittaa. Vaikkapa joku single malt viskipullo ja iittalan viskilasit olisi minulle mieleinen ( vaikka niitä jo omistankin) Gaissa lasit ovat suosikkini. Muös vaikkapa Iittalan hieno Leimu<(?) valaisin kävisi minulle: vaikkapa se kuparin värinen ja keskikokoinen. Myös joku tyylikäs kalavala kaulakoru ok.
      Mikäli harrastaa musiikkia, metsästystä tai kalastusta niin siihen liittyvää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Anna sille kunnon suuhoito ja rimming job

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      263
      593
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      42
      457
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe