Tuli tuossa käytyä simulaattorissa paukuttelemmassa palloa ja kyselisin,että minkäpitusia draiveja lyötte simulaattorissa?
Draivin pituus?
Väliäköhällä
51264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Riippuu ihan simulaattorista. Toisaalla menee 250m helposti ja 270m usein. Toisaalla taas 270m on jo aika mahdoton ja 250m parhaat... kuten Malmilla. Missäs päin simussa olit?
Ja sit on tietty ne erikoislyönnit, joilla esim tänään simulaattori sano draivini pituudeks 344m...
Mut normaalit lyönnit on aikalailla saman mittasia oikeassaki golfissa kuivalla kelillä normaaliolosuhteissa...
OHO! en ihan sataa metriä jää noista mitoista...tosin tässä nyt viä harjotellaankin.
368m..............jees....huonosti kalibroitu simulaattori :D :P
Hehheh. Janos Uotila paukutteli järjestään 360 metrisiä golfmessuilla... jopa polviltaan 260 metrisiä.
Joten kalibroipa vain itses!
Enpä minä noihin simujen mittoihin luota! Saa lähes aina ottaa pitkissä löynneissä vähintään 50m pois. ja jos joku sankari on huitassu sen melkeen neljäsataa metriä niin sehän vaan todistaa että eipä noihin simujen mittareihin luottamista! Pro pelaajat harjoittelevat etelässä!