Ei kannata voittaa lotossa

11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nainen tienasi ukkoa paljon enemmän joten eiköhän se avioehto olisi ollut naisen puolelta. Ilman tota voittoa ois nainen joutunut pummiukolleen maksamaan.

Äänestä

Suomessakin pätee se että kaikki jaetaan mitä omistat jos ero tulee. Siksi en koskaan mene naimisiin, sanoin sen avovaimolle jo heti alussa. Jos voittaisin lotossa niin eroaisin koska nainen olisi kateellinen ja alkaisi skitsoamaan että jätän ja haluan kauniimman naisen

1Äänestä
  • Kyllä avoliittoakin koskee lait, eivät toki samalla lailla kuin avioliittoa.

    Äänestä

  • Voittehan te tehdä avioehdon. Sitten ei jaeta kun yhdessä hankittu omaisuus.

    Äänestä

Ei kannata olla mies. Nainen olisi saanut pitää rahat.

1Äänestä

Mahtaa miestä v*tuttaa kun 20 miltsin sijasta saakin vaan 10 miltsiä ja joutuu lopun elämäänsä köyhäilemään. Olis ollu parempi olla lottoomatta.

Äänestä
  • Ok, olihan siellä se tarkkakin summa. Eli korjaan lausettani:

    Mahtaa miestä v*tuttaa kun 80 miltsin sijasta saakin vaan 40 miltsiä ja joutuu lopun elämäänsä köyhäilemään. Olis ollu parempi olla lottoomatta.

    Äänestä

  • No prkl, jutun mukaan siis vaan 15 miljoonaa joutui vaimolle pulittamaan. Korjataan vielä kerran:

    Mahtaa miestä v*tuttaa kun 80 miltsin sijasta saakin vaan 65 miltsiä ja joutuu lopun elämäänsä köyhäilemään. Olis ollu parempi olla lottoomatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No prkl, jutun mukaan siis vaan 15 miljoonaa joutui vaimolle pulittamaan. Korjataan vielä kerran:

    Mahtaa miestä v*tuttaa kun 80 miltsin sijasta saakin vaan 65 miltsiä ja joutuu lopun elämäänsä köyhäilemään. Olis ollu parempi olla lottoomatta.

    Et sitten lukenut juttua ollenkaan?

    Äänestä

  • Partakaveri kirjoitti:

    Et sitten lukenut juttua ollenkaan?

    Myönnän hyppineeni vaan sieltä täältä. Oletin oleellisen informaation tulleen jo otsikossa, mutta olin väärässä.

    Ei se asiaa silti muuksi muuta... jos mä voittaisinkin 80 miljoonan sijaan vain 65 miljoonaa niin en mä oikein osaisi siltikään siitä turhaantua. 65 miljoonaakin on enemmän kuin mitä pystyn elämässäni sileäksi pistämään.

    Äänestä

Ikinä ei kannata mennä naimisiin. Se opetus tuossa on.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mies-voitti-lotossa-kesken-avioeroprosessin-oikeudelta-musertava-paatos-miljoonien-jaosta/7458976#gs.kjjst3

Avioeron aikana. Kannattaa tehdä se avioehto heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu