Ei ne vastaa jotka tarvitsevat työntekijän. Ei ne koskaan vastaa vaikka täysin pätevä hakija olisi. En ole tänä vuonna hakenut töitä muuten kuin niihin mitä työkkäri on lappuja lähetellyt mutta niihin hakemuksiin voi pistää sellaista juttuja ettei varmasti palkata kuten se että on ollut 8 vuotta työtön.
Vastaukset 3
- Anonyymi
En minäkään hae töitä. Kirjoitan hakemukseen että olen masentunut ja huonokuntoinen joten eivät varmasti pyydä haastatteluun.
- Anonyymi
Hyvä idea
- Anonyymi
Täällä kolmas idealistityötön. Se on tullut selväksi yli 35 työikäisen vuoden aikana.
"Älä mieti, mitä pitäisi tehdä (hakea töitä), vaan minkä voisit jättää tekemättä."
(Masanoby Fukuoka)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041055
- 62984
- 67502
- 47463
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8436Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112431- 13420
- 42412
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391- 15386