Mitä mieltä?

Anonyymi

Ilkka oli tekemisissä siskontyttönsä Tiian kanssa paljon. Eräänä iltana Tiia laittoi Ilkalle tekstiviestin: "Mä haluun sua ja se on siinä" (aikuisia siis molemmat)

Ilkka luki viestin ääneen ja naureskeli sille.

He saattoivat olla jopa verisukulaisia eli eivät puoli- tai avioliiton kautta. Mitä mieltä tälläisestä? Poikkeavaa ainakin. Tämä on siis tositarina. En tiedä ovatko fantasiaansa toteuttaneet enkä oikeastaan haluakkaan...

Tapahtuuko tälläistä paljonkin? Varmaankin myös päihteet liittyivät asiaan.

4

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisi reilua Ilkalta että kertoisi siskolleen.
      Tai kirjoittaisi suoraan Tiialle että ei ole sopivaa.

      Miten niin reilua?
      Koska kyseessä olisi sukurutkaus.
      Nähtävästi Tiia on nuorempi ja ei ymmärrä asiaa.
      Mutta koska Ilkka on vanhempi ja eno Tiialle, niin hänen pitäisi ottaa vastuu ja kieltäytyä.

      Koska Ilkka kuitenkin naureskelee, niin se osoittaa että Ilkka on kypsymätön (eli siis moukkamainen). Vaikka Tiia kirjoittaa noin, niin silti enon pitää osata kertoa asia fiksusti Tiialle.

      Jos ei, niin silloin voisi kertoa hienovaraisesti siskolleen, vaikka tämä vaikuttaa juoruamiselta, niin siskon on hyvä tietää äitinä asiasta.

    • Anonyymi

      Mulla oli tuollainen setä, joka tunsi tuollaista viehtymystä lapsia kohtaan, sukulaislapsetkin kelpasivat. Tietenkin minä olin helppo kohde. Ikäisistään jälkeen jäänyt, kunnollinen, lojaali ja hiljainen. Onneksi hän on jo kuollut. Lapsena olen joutunut tietenkin erään toisenkin uhriksi. Kun toiset saivat tietää ongelmistani, niin minua syrjittiin, nimiteltiin ja kiusattiin. Mistään ei herunut empatiaa tuolloin, siksi kehitin itselleni paksun kuoren.

    • Anonyymi

      Pitäisi olla pakollinen vanhempainkoulutus, missä vanhempia valistettaisiin pitämään paremmin silmällä että lapsia ei hyväksikäytettäisi!

      Kaikkien vanhempien pitäisi lukea tää kirja:

      Helena Molander, Lapsi aikuisten armoilla. Miten suojataan lasta joutumasta lapsiseksin uhriksi

    • Anonyymi

      Ihmiset on kyllä niin sairaita. Tiedän tapauksen missä nuori nainen aloitti suhteen isäpuolensa kanssa. Todella kuvottavaa.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1886
    2. 121
      1365
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1140
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      59
      1051
    5. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1039
    6. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      270
      1017
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      134
      1015
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      81
      826
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      819
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe