Eikö ostotapahtuman pitäisi olla iloinen ja miellyttävä tapahtuma kaupassa meille rumille miehille myös mutta Siellä joku vanha nainen myyjänä on aina norsun vittu ilmeellä myymässä. Nuoret naiset sentään hymyilee ja tervehtii aina joten minusta kauppoihin ei kannata palkata yli 30 v naisia myyjäksi.
Myyjä kurpat kaupassa ei hymyile
11
77
Vastaukset
- Anonyymi
Mä luulin että norsunkin vittu ois nätti ilman hymyäkin
- Anonyymi
Kassaneidin hymy on ainut asia, joka pitää ruman miehen elämän syrjässä kiinni. Kannattaa kauppaketjuje miettiä asiaa, ennen kuin ottavat automaattikassat käyttöönsä. Sillä voi olla suuria yhteiskunnallisia vaikutuksia.
- Anonyymi
Kassan ei ole tarkoitus hymyillä vaan myydä ja palvella nopeasti. se on kuin liukuhihna jossa kaikki tapahtuu nopeasti.
- Anonyymi
Ja monille yksinäisille se kassatäti on ainoa kelle puhuu mitään, jos puhuu.
Ehkä se on asiakkaasta kiinni. Mun kohdalle osuu aina hyväntuulisia kassaneitejä.
- Anonyymi
Ei muakaan hymyilyttäisi niin tylsä työ. En kestäisi sitä istumista vuosi tolkulla.
Luulisi asiakkaalle ostotapahtuman olevan iloinen tapahtuma.
Vielä mitä. Siinä kassalla murahtelevat naama norsun reiällä. Vielä kenenkään pitäisi hymyillä moisille möröille.- Anonyymi
Nuorista naisista osa hymyilee, osa ei. Olen sitä mieltä, että kauppojen kannattaisi palkata kassoille lähinnä 50-65 -vuotiaita naisia, koska he ovat yleensä ystävällisiä.
Ihmettelen muuten, miksi asiakaspalveluun tuppautuu epäkohteliaita henkilöitä. Kaupan kassoille pitäisi maksaa hymyilylisää. Koitas itse hymyillä kahdeksan tuntia ja toitottaa heiheitä..
- Anonyymi
Myyjän tehtävä on palvella ihmistä, kaupankassalta on hyvä kysyä myös kondomi-mieltymyksiä, jos haluaa kokeilla uutta.
Hajusteista voi kysyä myös mistä kukakin kassaneiti pitää.
Vaatteistakin, kaikesta voi kysyä mitä hän suosittelee.
- Anonyymi
Minä katson aina Prismassa isotissisen nuoren kassatytön johon menen jonottamaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2147314
- 594712
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434644- 753388
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161985- 311779
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271766Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹411620- 361527
- 1431287