Voiko olla oikea gootti jos samalla seuraa jää kiekkoa ja kannattaa jää kiekko seuraa Tapparaa.
Mun kaverit sanoo että en ole oikea gootti, vaikka mulla on samanlaiset vaatteet kuin niillä, tykkään vai seurata jää kiekkoa. joskus käyn jää hallissa katsomassa otteluita.
VOIKO OLLA GOOTTI ?
10
1596
Vastaukset
- olof
Onhan Tappara paljon gootimpi kuin muut joukkueet. Tapparahan on eräänlainen kirves ja joka gootilla pitää olla vaatekaapissa VERRRRINEN KIRRRRRVES.
Ai niin Jääkiekko kirjoitetaan yhteen. Jopa goottien on hyvä osata oikein kirjoitus, jotta sukulaiset ymmärtää mitä itsemurhaviestikirjeessä lukee.- on gootti
Eilinen Frasier on varmaan kans koottia :=)
- juu
ja mitahan vitun valia silla on goottiuteen, josko seuraa jaakiekkoa?
- Teoderik
Kaverisi ovat varmaan ostrogootteja jotka tykkäävät enemmän hevospoolosta. Visigootit taas jääkiekosta. Olet siis visigootti.
- *nauraja*
öhööhööö
- Teoderik
*nauraja* kirjoitti:
öhööhööö
Nauru seis. Teoderik on sentään goottien kuningas. Tai oli, ostrogoottien eli itägoottien kuningas Teoderik nousi Italian kuninkaaksi Odovacarin ja viimeisen Rooman keisarin Romulus Augustuluksen jälkeen.
Teoderikin musiikkimausta ei ole tarkempaa tietoa. Kuunteli kuitenkin luultavasti akustista kansanmusaa.
- MAkkavvor
Olet saattanut unohtaa muutaman pikkuseikan, kuten lepakon hankkimisen. Et sinä mikään gootti voi olla ilman lepakkoa. Elikkä siksi ne sun kaverit sulle sanoo ettet ole gootti. Ja muista nukkua pää alaspäin!
- mursu
musta on niin raivostuttavaa aina lukee tollasta et oonko oikee gootti,punkkari,hippi,anorektikko..jos tekee sillein ja sillein.
kai sen ite tajuaa jos on ja jos ei , turha muilta kysyy .et tuskinpa sun aito goottius on kiinni katotko vai et.eli munpuolesta kato vaan jos haluat! kaveris ne taitaa olla hieman pinnallisia...
- Nimetön
siis tohon voi nyt vastata jooooooooo
- -Kuolematar-
jos pidät tai pikemminkin luulet olevasi "gootti",niin et kirjoittelisi tänne palstoille siitä.ns"oikeat" gootit tietävät kyllä mitä he ovat eivätkä käy kysymässä sitä toisilta.suosittelisin nyt ihan koko homman unohtamista jos et itse tiedä,ei sitä kukaan muukaan voi puolestasi päättää!taidat olla taas niitä 11-13 vuotiaita tr00 "kuutteja".ovat niin olevinaan.mutta ei yuo minua häiritse,ole mitä haluat äläkä välitä muista,mutta anteeksi nyt vaan mutta et kyllä kovin oikealta gootilta vaikuta jos kysyt sitä muilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait52878- 392517
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381383- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 32776
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi26632Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596