"Lapissa kaikki kukkii nopeasti..." totesi jo Eino Leino! Alkukesä meilläkin on ollut säiden puolesta kehno, on kuitenkin kullerot kukkineet mahtavasti ja valoa on riittänyt! Jospa nyt alkaa se kesä meillekin, tuo sade saisi riittää! Tulossa on "Johan on markkinat", hyvä että entinen nimi palasi tälle tapahtumalle! Niin ja olemme saaneet uuden kunnanjohtajan, se on hyvä juttu, jospa hän meitä kuntalaisia tuolla tapahtumassa tervehtisi ja antaisi sitä "toivoa tulevaan"! Tuleva CD-levy myös on tosi hyvä asia, saadaan ne pelkosenniemiläisten tekemät viisut kaikkien kuultavaksi! Tästä vain jatketaan kesää, odotellaan marjojen kypsymistä ja koko sakki nähdään torilla kuun loppupuolella!
Lapin kesä
Anonyymi
0
286
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853511
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1861394- 771377
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835