Miksi johtajat ovat niin usein narsisteja ja hankalia tyyppejä?
Puuttuuko joltakin taholta psykologista silmää?
Johtajien valinta
3
130
Vastaukset
- Anonyymi
Koska narsisteille "johtaminen" tulee ihan luonnostaan vaikka eivät tajuaisi mistään mitään. Narsisti tietää aina mitä on tehtävä vaikka olisi pihalla kuin lumiukko. Narsisti on jo ottanut johdon siinä vaiheessa kun sinä olet pohtimassa miten joku asia pitäisi oikeasti tehdä.
- Anonyymi
Mikään ei ole tympeämpää, kuin olla tällaisen kovaäänisen kaikkitietävän narsisti-pomon alaisuudessa.
Itse tiedät jo homman alussa, että tällä tyylillä menee persuksilleen ja pahasti, mutta eihän narsisti sitä usko vaikka kuinka asiasta sanoo.
Sitten kun homma kusee oikein kunnolla, niin eihän narsisti myönnä virhettään vaan syyllinen haetaan aina muualta. Ja syyllinen täytyy ehdottomasti löyttä, sillä narsistille on tärkeintä itsensä korostaminen ja muiden nöyryyttäminen.
- Anonyymi
Sinnehän ne valikoituvat luonnostaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788