Mie vain makkoon ja pierin

Tehas lopetettiin ja miullakin on nyt aikoo vain makkoilla ja pieriä. Työttömänä oon ollunna vasta vuojen mutta toivon ettei ennää koskaan tarvihe työtä tehäkkään!
10930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

typerä ihminen..
harmi että osaat laittaa tietokoneella noita älyttömyyksiäsi muiden luettavaksi..
et varmaan saa töitä älä pelkää..
oot kyllä sellanen..

Äänestä

Mie oun olluna jo kymmenkunta voutta työttömänä,ka ei ne maha meille mitään jos myö ei töihin lähetä.Tehkööt kuka on keksinätkiin tään työn teon.
Etelän herrat vauan maksaat veroloita ja myö ei kun nostellaan korvauksii,ka sil viisiin myö elellään.
Ka sen tiijän min tiijän sit en tiijä mit en tiijä.

Äänestä
  • Eipä nuo maha herrat meil mittää jos myö ei töihin lähetä. Mut siul se jo mahtaap persesilimä olla rupiloil jos sie oot jo kymmenen vuotta makkoilt ja piereskelt;-)

    Äänestä

  • Tanja kirjoitti:

    Eipä nuo maha herrat meil mittää jos myö ei töihin lähetä. Mut siul se jo mahtaap persesilimä olla rupiloil jos sie oot jo kymmenen vuotta makkoilt ja piereskelt;-)

    Elä epäile,kyl tää perse kestää viel muata ja piereskellä vaik toisen mokoman.
    Oo huoleti,mut miten lie sen siun oman hanurin laita.

    Äänestä

mahoton tokkiinsa.?!

Äänestä

laktoosi-intoleranssi?

Äänestä
  • Kyllä on sitte tyhmää porukkaa suomen maassa. Hävettää kohta tunnustaa olevansa suomalainen, kun taso on tätä luokkaa.

    Äänestä

  • Nii, kannattais mennä sykiatrilta kysyy ja hakee lääkettä.

    Äänestä

  • hualettaa kirjoitti:

    Nii, kannattais mennä sykiatrilta kysyy ja hakee lääkettä.

    Kaikkoselle isoon sairaalaan ?

    Äänestä

suattas tulla äkkiä potkut jos ruppeis piereksimmään työpaekalla, tosin sitähä ee tiiä jos vastahakoset työharjottelijat ruppee ilimasemmaan haesevia vastalaaseita...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tanja kirjoitti:

Tehas lopetettiin ja miullakin on nyt aikoo vain makkoilla ja pieriä. Työttömänä oon ollunna vasta vuojen mutta toivon ettei ennää koskaan tarvihe työtä tehäkkään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu