Oli viime viikolla semmonen ilta, et huh eukon parhaan kaverin kasssa tuli tehtyy kaiken näköstä :( nyt hatuttaa, millä sais luottamuksen takasin eukolle ku se tietää kaiken, vaik oma syyhän tää on...
Nyt on morkkis ;(
Tesamasa
51716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Naisia on maailma täynnä.. nii miksi ihmeessä just se vaimon ystävä? Tiedän että se repii kaikki rikki ja ennenkaikkea loukkaa, sitä ei ei voi käsittää kun se joka on sen kokenut. Se ystävyyssuhde on ainakin kadotettu ikiajoiksi ja luottamus mennytttä.
Naisia on maailma täynnä..
Eli olisko pettäminen ollut ok jonkun toisen kanssa? Ystävyyssuhteen peräänkö sinä tuossa murehdit? Taidat itsekin olla ahkerassa jaossa?
Tuskin sitä tarkoittikaan, että ois ollut ok jonkun muun kans, mutta jos se ois ollut joku tuntematon niin se ei satuttais niin paljoo!!! Turha sun on henkilökohtaisuuksiin mennä!! =(
Luottamus ei kerran rikkouduttuaan voi palata sataprosenttisesti ennalleen. Tämä on kiistämätön tosiasia. Juttu tulee kummittelemaan alitajunnassa, vaikka ette tietoisesti sitä ajattelisikaan.
Tuntuu että tyttöystävän parhaan kaverin kanssa kun pettää, ei ennuste suhteen jatkumiselle ole kovin hyvä. Nyt teidän täytyy tyttöystäväsi kanssa miettiä mitä haluatte elämältä ja mitä/ketä arvostatte ja tehtävä ihan helvetisti töitä suhteen hoitamiseksi. Oikealla asenteella ja uhrautuvaisuudella sekä loppumattomalla rehellisellä vuoropuhelulla juttu voi jatkua ja vahingot saadaan minimoitua.
Se on nyt kasvamisen paikka.
Kävipä näin että mieheni teki temput ystäväpiiriini kuuluvan naisen kanssa. Teki todella kipeää ja tekee aina kun näen tämän toisen naisen. Tämä toinen nainen ei tiedä että minä tiedän. Ja hän on tullut vielä läheisemmäksi kuin aikaisemmin muiden ystävieni kanssa joten en voi ikinä välttyä törmäämästä tähän naiseen ellen sitten aio jäädä loppu elämäkseni neljän seinän sisään ja sitä en todellakaa aio tehdä. Mieheni on saanut kuulla kunniansa oikein kunnolla ja olen melkein antanut jo anteeksi tapahtuneen. Mutta välillä tekis mieli repiä siltä naiselta tukka päästä!