Uskottomuudesta

Anonyymi

Mikä on sinun uskottomuutesi todellinen syy.
Millainen tilanne siihen vie ja mistä löytyy se toinen:

Koetko nykyisessä tilanteessa, että et saa tarpeeksi seksiä tai hyväksyntää.
Tuosta seksistä sen verran, että sekin voi vain olla tapa saada ajatuksensa pois vaikeista työasioista tai kodin paineista, pienet lapset ja taloushuolet.
Mutta se voi olla myös läheisyyden hakemista ja kosketuksen hakemista, ikään kuin pienen lapsen sylin tarve, jota on jäänyt lapsena kaipaamaan.

Elämän meno on mennyt niin kiireiseksi. Työ vie valtavasti aikaa, monille työ vie jopa ulkomaille tai kotimaassa matkatyötä. Lapset eivät yksinkertaisesti saa enää kovin istua sylissä tai heidän kanssaan ei ehditä olla ja kaapista ottavat einessyötävänsä.

Miten saisimme vähän tuota elämää taaksepäin, jossa kyllä käytiin työssä, mutta koti koettiin paljon enemmän paikkana olla. Ihmiset eivät juosseet saleilla tai baareissa, oltiin yhdessä ulkona perheinä ja käytiin kyläilemässä naapureissakin.
Nyt kaikki rahat menee noihin kalliisiin harrastuksiin ja elämä jää elämättä. Kuitenkin ihminen kaipaa kosketusta ja läheisyyttä, kun on tuhlannut perheensä tuolle Kaupallisten houkutusten perään juoksemiselle, puoliso ei jaksakaan enää katsoa menoa, vaan mukaan tulee nyt uskottomuus.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikka sivusuhteita yritetään psykologisoida monella tapaa, todellinen motivaatio on tarve moniavioisuuteen, joka taas johtuu perintögeeneistä. Moniavioisuus vain on useimmilla lajeilla strategia, joka pärjää parhaiten evoluutiossa, eli tuottaa eniten jälkeläisiä.

    • Anonyymi

      Niin ja ajattele sitä rahan menoa mitkä kuluu kun salasuhdetta pitää yllä. Vaikka kuinka paiskoo "ylitöitä ei raha näy mitenkään. Kun se ylityö on juuri syy selityksiin saaden salahoidon hoidettua. Monet keskiän lähellä hakevat vaihtelua elämään. Kun taas ilmaantuu ihminen joka tietäen hoitelee varattua jopa kotonaan. No eipähän hotelli laskut tule kuluja nostamaan. Selitti uskottomuuden kuinka sai tilaisuuden "auttaa" yh ongelmissa. Eipä sen yh selitystä ole kuulunut mikä hänen versio oli. leikkiminen varatun kanssa ihan tietäen. Saa niitä syitä ja perusteluja olla.

    • Anonyymi

      Loukkaushan uskottomuus on aina toista kohtaan, siitä ei pääse yli eikä ympäri. Siksi varmaan on hyvin vaikeaa asiasta keskustella koskaan oikein järkevällä tavalla.

      Uskon vakaasti että syy ei ole aina toisessa, vaan uskottomuuden tielle lähtenyt etsii jotain onko se sitten jännitys, toisen hyväksyminen, syli tai liian suuri seksin halu, jota voidaan sanoa himoksi, joka ei koskaan hoidu uudella suhteella, sillä se on syvempi oman pään hoidettava asia.

      Uskottomuus saa kuitenkin useimmiten eron aikaan ja paljon pahaa elämään, se saa toisen etääntymään ja etsimään uutta. Uusi suhde ja pienet lapset ovat yhtälö, joka ei onnea juuri tuo, joku aina kärsii ja usein ne ovat lapset, vailla omaa äitiä ja isää, sitä ei tuo uusi kumppani ajattele, mitä lapsille jää, kunhan hän saa osuutensa eli sen huomion.
      Ei parane myöskään taloudellinen tilanne, sillä uusi ei toisen lapsia elätä ti makseli asumisen kuluja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7397
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3673
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      47
      3546
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3298
    5. 51
      2984
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      52
      2900
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2474
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      191
      1854
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe