Läskit eivät ansaitse rakkautta

Anonyymi

Jos on rumaksi syntynyt naamaltaan, ei sille paljon kotikonstein mahda. Sen sijaan vartalolle paljonkin. En arvosta ihmisiä, jotka pelkkää luonteenheikkouttaan ovat syöneet itsensä sioiksi.
Sellaiset ansaitsevatkin olla yksin.

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sellainen pikku virhe tuossa on, että rakkautta ei ansaita, se joko on tai ei ole ansioista riippumatta.
      Ja sillä taas ei suuremmassa mittakaavassa ;) ole mitään väliä arvostatko sinä jota kuta vai et.

    • Anonyymi

      Suurimman osan ihmisistä mielestä ylipaino on epäviehättää. Se on myös epäterveellistä. Miksi joku edes haluaisi olla lihava, jos treenaamalla saada kropan kuntoon? Mutta elämme tässä lihavien ihmisten yhteiskunnassa. Onneksi saa elää yksin. Vain hoikka, lapseton, ihana ja mukava sinkkunainen kelpaa minulle. Ei kukaan muu. Yksin on hyvä elää, koska parempaakaan ei ole tarjolla. M42v

      • Jep. Onnea valitsemallasi uralla :)


      • Anonyymi

        Saat rauhassa olla loppuelämäsi yksin:)) Kannattaa välillä ottaa laput pois silmiltä ja laajentaa repertuaaria, koska elämä voi yllättää..


      • Anonyymi

        Onnea vaan sullekki:)


    • Kyllä on taas semmosta maanista paskaa, että menen sinne suihkuun ja kiroan kaikki rannetta paksummat helvettiin. :D

    • Saathan olla sitä mieltä, mutta se ei onneksi ole totta. Jotkut välittävät ihmisestä, ei ulkokuoresta.

      Kihise siis kiukustasi ja kyttää kaloreita. 😂

    • Anonyymi

      Kyllä ne hoikatkin voi jäädä ilman parisuhdetta.. Pulleammat naisystäväni saaneet kumppanin rinnalleen, mutta minä fitnesmimmi tallustan yksin..

      • Anonyymi

        Mikset saa miestä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikset saa miestä?

        Jaahas? Asun pienellä paikkakunnalla, eikä vaihtoehtoja ole paljon..


    • Eipä siinä mitkään kilot ynm, merkitse mitään jos muuten toimii, niin ja se sisin on tärkein. Pian tulee kommenttia joltain todella fiksulta, että oon ruma ja jotain muuta, tiedän sen jo ennestään, että oon ruma ja kyllä on ylipainoa, oon 175/84 tällä hetkellä, oon ollut joskus 25v asti sellanen rimpula, oon painanut vain 52kg, mutta kyllä mä nyt olen paljon tyytyväisempi painooni.

    • Eipä siinä mitkään kilot ynm, merkitse mitään jos muuten toimii, niin ja se sisin on tärkein. Pian tulee kommenttia joltain todella fiksulta, että oon ruma ja jotain muuta, tiedän sen jo ennestään, että oon ruma ja kyllä on ylipainoa, oon 175/84 tällä hetkellä, oon ollut joskus 25v asti sellanen rimpula, oon painanut vain 52kg, mutta kyllä mä nyt olen paljon tyytyväisempi painooni.

    • Anonyymi

      Tänään kaupassa edelläni oli nainen joka oli läski kuin mikä ja osti melkein pelkkää hiilaria eli valmisruokia kuten lihapullia ja lihapiirakoita. Oli sillä kaks omenaa pussissa katsoin että ei helvetti mitä touhua.

    • Anonyymi

      Aloittajalla on nyt joku ongelma itsensä kanssa.
      Jokainen ihminen on sellainen kun on.
      Tiedän yhden tukevan ja on aivan mahtava ihminen. Hänestä ei voi muuta kun tykätä.
      Että aloittaja menee nyt heti huomenna kallon kutistajalle ja pyytää tätä napauttamaan isoimmalla kallonkolautus nuijalla 7 kertaa nuppiin.
      Sitten alkaa taas toimimaan paremmin.

    • Anonyymi

      Hmm...jos mietin omia naissuhteitani niin kyllä siellä on ollut tukevia tyttöjä joukossa. He ovat sitten vissiin erottuneet toisista muilla avuillansa.
      Jokainen nainen jonka kanssaolen viettänyt aikaa on ollut ihana, sitten on ollut niitä vielä pikkuisen ihanampia. Ei ole vielä huonoa naista samaan taksiin tupsahtanut MUTTA yksi oli kyllä outo. Haukkui koko matkan kun otin sen taksijonosta samaan taksiin kun oli sama suunta. Kehui perskutti itseään(kaunis ja menestyvä toki) ja missä arvostetussa ammatissa työskenteli(oikeuslaitos) ja tärkeässä virassa. Sitten kun tultiin hänen kotiosoitteeseen niin halusi että saatan sisälle omakotitaloon. Sanoin taksille varmuuden vuoksi että odota tässä vaikka tuli mieleeni että tästähän voi tulla helvetin iso lasku.

      Mentiin sisään ja näin heti että talossa asui myös useampi lapsi. Nainen oli vähän kiihkeänä ja pusutteli ja kävi roikkumaan kaulaan mutta ajattelin itse vain noita lapsia. Minäkö panisin niiden äitiä..olivatko lapset nyt talossa jne. Annoin hyvän yön suudelman ja sanoin hyvää yötä. En ottanut mitään riskiä siitä että olisin sotkenut äidin mieltä suhteessa kyvykkyyteen lasten hoidossa.

      Ihan sama olisiko ollut missi, ei olisi kiinnostanut. Joku lihavampi yksineläjä ja himee meininki niin mikä ettei.

      AsianVierestä

    • Anonyymi

      Menipä taas ruokahalut vähäks aikaa kun piipahdin kaupassa. Näin helteellä siiderivalaat liian pienissä shortseissa ja topeissa YÄK

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6293
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      218
      3526
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3385
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3328
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2545
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2524
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2373
    8. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      31
      2289
    9. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      274
      2161
    10. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1766
    Aihe