Siihen alkanut liittymään muitakin tahoja.
Museovirasto jyrähti Malmin lentokentän puolesta – myös luontoväki vastustaa Helsingin rakentamissuunnitelmia.
Taistelu Helsingin Malmin lentokentän suojelemisesta jatkuu seuraavaksi ympäristöministeriössä. Myös ns "paskalaki" tulossa vihreän ympäristöministerin ratkottavaksi lokakuuhun mennessä. 10:nes y,päristömisteri jolla vielä kesken asia, ja joutuu tämäkin vihreä sen vielä jatkamaan.
Sekä lentokenttää puolustava Malmin lentoaseman ystävät ry. että Museovirasto ovat valittaneet ministeriölle Uudenmaan ely-keskuksen päätöksestä, jonka myötä vain pieni osa kenttäalueesta suojeltaisiin.
Museovirasto ja lentokentän ystävät katsovat, että ely-keskus toimi väärin, kun se kesäkuisessa suojelupäätöksessään vetosi maankäyttö- ja rakennuslakiin. Valittajien mukaan suojelupäätös on tehtävä rakennusperintölakia noudattaen.
Keskusta kannataa Malmin kentän rakentamattomuutta
12
<50
Vastaukset
Kannattaa tutustua Sinnemäki/Vihr toimiin Malmilla viimeaikaisista lehtijutuista.
Huomaa, että osalle väestöstä Malmin lentokenttä on suuri kauhistus.
Ehkä sinne pitää rakentaa moskeija tai muu CMX.- Anonyymi
Kentällä olisi tilaa sateenkaarilaisten marssimisiin, ei sotkisi kaupunkiliikennettä siten. Vuokrata siihenkin käyttöön, Sinne Anni saattaisi antaa alennustakin oikeille immeisille.
Ministeri autot ja Halosen kaara odottelisi kentän laidalla tulijoita takaisin marssilta.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Nain-paljon-elakoityneet-presidentit-maksavat-valtiolle-Martti-Ahtisaarelle-maksettiin - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kentällä olisi tilaa sateenkaarilaisten marssimisiin, ei sotkisi kaupunkiliikennettä siten. Vuokrata siihenkin käyttöön, Sinne Anni saattaisi antaa alennustakin oikeille immeisille.
Ministeri autot ja Halosen kaara odottelisi kentän laidalla tulijoita takaisin marssilta.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Nain-paljon-elakoityneet-presidentit-maksavat-valtiolle-Martti-Ahtisaarelle-maksettiinPankkomajuri rykäisi taas reippaan oksennuksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pankkomajuri rykäisi taas reippaan oksennuksen.
halossta myöten naamat värjätty saeenkaaren värein nhan tuo nähty.
Anonyymi kirjoitti:
Kentällä olisi tilaa sateenkaarilaisten marssimisiin, ei sotkisi kaupunkiliikennettä siten. Vuokrata siihenkin käyttöön, Sinne Anni saattaisi antaa alennustakin oikeille immeisille.
Ministeri autot ja Halosen kaara odottelisi kentän laidalla tulijoita takaisin marssilta.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Nain-paljon-elakoityneet-presidentit-maksavat-valtiolle-Martti-Ahtisaarelle-maksettiin"Kentällä olisi tilaa sateenkaarilaisten marssimisiin, ei sotkisi kaupunkiliikennettä siten. "
Hieno idea.
Vassarit ja kommarit kun ovat vallanneet hakaniemeen ja keskustan välisen alueen omaksi rummunpärinäalueekseen, niin vihreillä voisi olla oma paraati Malmin lentokentällä.- Anonyymi
räkäpää kirjoitti:
"Kentällä olisi tilaa sateenkaarilaisten marssimisiin, ei sotkisi kaupunkiliikennettä siten. "
Hieno idea.
Vassarit ja kommarit kun ovat vallanneet hakaniemeen ja keskustan välisen alueen omaksi rummunpärinäalueekseen, niin vihreillä voisi olla oma paraati Malmin lentokentällä.Mutta vain tietyn ajan aina.
Oma kulma heille silloin. - Anonyymi
Lentokentän historiallinen rakennus on sopivasti pyöreä, voisi jopa kelvata moskeijaksi. Vinkattava valtuustoon idea.
- Anonyymi
Hesan väen voisi ihan hyvin jakaa muualle suomeen. Turha ahtautua jo lentokentällekkin.
Hienoa kun kansanpetturi Kepu häviää Suomen puoluekartalta olemattomiin. Ei tule Kepua ikävä...!
- Anonyymi
Sen malmin voisi aidata korkealla piikkilanka aidalla ja kuljettaa sinne kaikki punavihreät suomea pilaamasta.
- Anonyymi
Myös kepun maajussijidahit voisivat kipata mielenosoitus paskakuormansa sinne, siinä sitten marssisi ja osoittaisi mieltään agraarikommunistit ja muut sateenkaarelaiset hattiwatit!
- Anonyymi
Kepulla taitaa olla stadin valtuustossa yksi paikka, joten kepun kanta asiaan on merkityksetön.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 222297
- 871413
- 1161208
- 751110
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa18889Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa249831- 52822
MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil202799Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo17792- 34765