Tosi pettynyt Sallan retkeilyreitteihin näin kesällä. Suota , röpökköä, huonokuntoiset jopa vaaralliset pitkospuut.
👎Tosi paljon voisi kesäsesonki kehittää. Toivotaan jatkossa parannusta. Muuten hieno ja rauhallinen paikka.
Sallan kesä
6
239
Vastaukset
- Anonyymi
Röpökkö se vasta hienoa onkin, se on Sallan vetonaula vallan.
- Anonyymi
Ei ole enää varaa tehdä pitkoksia enää. Nykyisetkin pitäis purkaa koska ne ovat vaaralliset. Eiköhän palata kompassi ja karttalinjalle.
- Anonyymi
Jaa, meidän mielestä Sallan reitit on juuri siksi aivan mahtavia että niissä on vaelluksen tuntia ja haastetta.
- Anonyymi
Minulla ei ole mitään huonoa sanottavaa Sallan Terveyskeskuksesta. Ainakin olen saanut hyvää hoitoa lääkäreiltä,röntgenissä,labrassa,terveydenhotajat,hammashoitola. En tosin ole osastolla,mutta ketkä tutut ovat olleet eivät ole ainakaan sanoneet mitään huonoa.
- Anonyymi
Huonokuntoisia pitkoksia uusitaan pikkuhiljaa, myös tänä kesänä niitä on uusittu. Jänkää pitääkin olla ja röpökköä, mitä se lie tarkoittaakaan. Eihän se muuten mikään patikkapolku oliskaan.
- Anonyymi
Ei kukaan kunnon vaeltaja lähde, jos ei ole röpökköä ja suota.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.654839Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2723720Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2813394Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1143280Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie332656Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271688- 1051610
- 1721241
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA841130Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341031