Tosi pettynyt Sallan retkeilyreitteihin näin kesällä. Suota , röpökköä, huonokuntoiset jopa vaaralliset pitkospuut.
👎Tosi paljon voisi kesäsesonki kehittää. Toivotaan jatkossa parannusta. Muuten hieno ja rauhallinen paikka.
Sallan kesä
6
184
Vastaukset
- Anonyymi
Röpökkö se vasta hienoa onkin, se on Sallan vetonaula vallan.
- Anonyymi
Ei ole enää varaa tehdä pitkoksia enää. Nykyisetkin pitäis purkaa koska ne ovat vaaralliset. Eiköhän palata kompassi ja karttalinjalle.
- Anonyymi
Jaa, meidän mielestä Sallan reitit on juuri siksi aivan mahtavia että niissä on vaelluksen tuntia ja haastetta.
- Anonyymi
Minulla ei ole mitään huonoa sanottavaa Sallan Terveyskeskuksesta. Ainakin olen saanut hyvää hoitoa lääkäreiltä,röntgenissä,labrassa,terveydenhotajat,hammashoitola. En tosin ole osastolla,mutta ketkä tutut ovat olleet eivät ole ainakaan sanoneet mitään huonoa.
- Anonyymi
Huonokuntoisia pitkoksia uusitaan pikkuhiljaa, myös tänä kesänä niitä on uusittu. Jänkää pitääkin olla ja röpökköä, mitä se lie tarkoittaakaan. Eihän se muuten mikään patikkapolku oliskaan.
- Anonyymi
Ei kukaan kunnon vaeltaja lähde, jos ei ole röpökköä ja suota.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2153647Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen143519Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä912608Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman122199Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling592160Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.111919Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue481745- 901601
- 791207
- 721163