Sallan kesä

Anonyymi

Tosi pettynyt Sallan retkeilyreitteihin näin kesällä. Suota , röpökköä, huonokuntoiset jopa vaaralliset pitkospuut.
👎Tosi paljon voisi kesäsesonki kehittää. Toivotaan jatkossa parannusta. Muuten hieno ja rauhallinen paikka.

6

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Röpökkö se vasta hienoa onkin, se on Sallan vetonaula vallan.

    • Anonyymi

      Ei ole enää varaa tehdä pitkoksia enää. Nykyisetkin pitäis purkaa koska ne ovat vaaralliset. Eiköhän palata kompassi ja karttalinjalle.

    • Anonyymi

      Jaa, meidän mielestä Sallan reitit on juuri siksi aivan mahtavia että niissä on vaelluksen tuntia ja haastetta.

    • Anonyymi

      Minulla ei ole mitään huonoa sanottavaa Sallan Terveyskeskuksesta. Ainakin olen saanut hyvää hoitoa lääkäreiltä,röntgenissä,labrassa,terveydenhotajat,hammashoitola. En tosin ole osastolla,mutta ketkä tutut ovat olleet eivät ole ainakaan sanoneet mitään huonoa.

      • Anonyymi

        Huonokuntoisia pitkoksia uusitaan pikkuhiljaa, myös tänä kesänä niitä on uusittu. Jänkää pitääkin olla ja röpökköä, mitä se lie tarkoittaakaan. Eihän se muuten mikään patikkapolku oliskaan.


    • Anonyymi

      Ei kukaan kunnon vaeltaja lähde, jos ei ole röpökköä ja suota.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      288
      7470
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      52
      3919
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2844
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2644
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2508
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2043
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe