Ei jätä rauhaan

Tarvitsen neuvoa!
Minun tilanne on se että olen ollut nyt hyvässä parisuhteessa noin 2 vuotta, tutustuttiin mieheeni netissä. Ennen kuin löysin mieheni ja aloin seurustella niin juttelin muutamien mieheni kanssa ja sellaista. Nyt on yksi joka ei vaan jätä rauhaan. Tätä miestä en koskaan tavannut koska hän ilmoitti heti kun viestittely alkoi että on itse parisuhteessa ja etsii vaan sitä mitä ei saa omalta parisuhteelta. Ilmoitin heti etten ole se nainen joka alkaa olemaan se "toinen nainen". Hän sanoi että hän ymmärtää ja ei painosta mutta kuitenkin hän sitä teki, ja tekee edelleen. Me ei koskaan tavattu, ollaan vaan viestitelty. Heti kun aloin seurustella mieheni kanssa niin sanoin että hänen pitää jättää minut rauhaan, ei mitään flirttailua ei mitään painostamista tapaamiseen ei yhtään mitään. Hän ei kuitenkaan lopettanut. Nyt on mennyt kaksi vuotta ja edelleen hän ottaa minuun tavalla tai toisella yhteyttä. Minä blokkaan, hän keksii uusi sähköposti osoitteita, feikki facebook profiileja. Sanon aina että olen hyvässä suhteessa en sitä halua pilata ja toiseksi niin hänkin on edelleen omassa parisuhteessa. Blokkaan ja taas tulee takaisin. En jaksa enää, mitä teen? Hän flirttailee, lähettelee viestejä kun että hän vehkeensä on kova vaan siitä että hän miettii minua, HÄN EI OLE KOSKAAN TAVANNUT MINUT, nähnyt vaan kuvissa!
Alan olemaan todella väsynyt. En edes tiedä hänet mitään, etunimen jos se edes on totta. Hän ei kerro mitään sen takia että pelkää että jää omalle kumppanille kiinni.
Siis mitä teen? Voinko tehdä ilmoituksen että hän minua häiritsee ja etsii koko ajan tietoja minusta? Pelkään että hän ottaa yhteyttä mieheeni joku päivä, vaikka nyt ei siis ole mitään mistä mieheni pitäisi olla mustasukkainen koska viimeiset ajat olen aina sanonut etten voi antaa hänelle sitä mitä hän haluaa. Kavereita en halua olla, oltiin kerran kavereina menossa kahville mutta peruin kaiken kun hän alkoi vihjata että vaikka kavereina mennään niin kyllä hän kuitenkin seksiä haluaa harrastaa vaikka olin parisuhteessa.
Pitääkö vaan kestää sitä, koko ajan blokata ja jättää vaan vastaamatta hänelle? Onko muilla ollut samanlaista kokemusta?

2

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaihda oma s-posti osoite uuteen, laita fb asetuksiin ettei vieraat voi lähettää viestejä

      • Anonyymi

        Voit toki tehdä myös häirinnästä rikosilmoituksen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      267
      9626
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      306
      6802
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      74
      1695
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1411
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      94
      1287
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1161
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1069
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      862
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      756
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      313
      748
    Aihe