Olenko outo?

Anonyymi

Olen 24v nainen ja minulla on fetissi amputoituihin jalkoihin, bdsm/bondage seksiin, vaippoihin, haluan hoivata halvaantunutta, olen bi, mutta fantasioin miehen kanssa myös normaalista rakastelusta. Fetissini on myös sillä tasolla etten toivo kellekkään vammautumista.

Akrotomofilia eli amputoiduista raajoista kiihottuminen alkoi mulla jo ylä-aste ikäisenä kun eteeni sattui ensimmäisen kerran youtubessa video amputoidusta henkilöstä. Jalan tynkä on minusta äärettömän kiihottavan näköinen, pyöreä ja pehmeä, etenkin jos on polven yläpuolelta amputoitu. Minun tekisi mieli hellästi puristella ja hieroa sitä tynkää.

Olen miettinyt mistä fetissini johtuu ja en näe sille selvää syytä, mua vaan alkoi kiihottamaan tällänen. Ehkä yksi selitys voisi olla että tää liittyy mun bdsm/bondage fetissiin, siinäkin kun ihmiselle laitetaan käsi tai jalkaraudat tai sidotaan niin on vaikeus liikkua ja se kiihottaa joitakin ihmisiä, kuten myös amputoidulla on vaikeus liikkua.

Silti tuntuu että bdsm/bondage seksi on hyväksytympää kuin amputoidusta kiihottuminen ja en ymmärrä miksi? monet normaalit töissäkäyvät ihmiset varmasti kiihottuu bdsm/bondage seksistä vaikka se onkin sadistista sitoa ja vangita toinen ihminen mutta ei kuitenkaan kukaan tee sitä väkisin vaan yleensä bdsm/bondage seksiä harrastetaan yhteisymmärryksessä.

En minäkään koske väkisin kehenkään amputoituun. Voisin seurustella myös amputoidun kanssa, mutta sillon mulla ois muutenkin tunteita sitä ihmistä kohtaan enkä pelkästään kiihotu hänen vammasta. Onko väärin pitää amputoitua jalkaa kauniin näköisenä? vammautuminen on tragedia ja siihen liittyy yleensä myös itseluottamuksen laskua niin eikö ole vain hyvä asia että on erilaisia ihmisiä jotka näkee eriasiat kauniina? kyllähän on myös naisia jotka on hulluina kaljuihin miehiin, tajuamatta miten arka asia kaljuuntuminen voi miehelle olla. Kaljua ei pidetä yleisesti hyvännäköisenä ominaisuutena, kuten ei amputoitua jalkaakaan, mutta silti jotkut kiihottuu myös kaljuista.

Onko pelkkä vaniljaseksi OK vai saako fetissit olla myös ookoo?

11

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et kyllä ole, meitä on moneen junaan ja vielä asemallekin jää.

    • Tuohan on hyvä, että on tuollaisiakin naisia, niin vammautuneillakin on vielä mahdollisuuksia parisuhteeseen ns. terveen ihmisen kanssa...

      • Anonyymi

        Näin minäkin ajattelen :) T. Aloittaja


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Totta, jokaisella on olemassa oma normaali.

    • Aloittaja: laita sähköpostia?

    • Oletko vielä täällä?

    • Anonyymi

      Miksihän aina pitää omia mieltymyksiä verrata vanijaseksiin? Eikö ole jokaisen oma asia, mistä tykkää ja mistä ei, eikä kumpikaan ole sen oikeampaa.

      En ymmärrä, miksi ylipäätään omista seksuaalisista suuntautumisista pitäisi tehdä numeroa, ellei sitten välttämättä haluaa juuri sen takia huomiota.

      Jostain syystä kaikki erikoisuudet (ja sen tavoittelijat) mielellään "avautuvat" seksuaalisista intresseistään. Vaniljaseksin harrastajat yleensä eivät, olisivatko sitten yksinkertaisesti vain tyytyväisiä ja tarvetta elvistelyyn ei ole, tiedä häntä.

      • Anonyymi

        Hyvin kummallinen näkemys sinulla.

        Miksi syöpäpotilaat (vammaiset, laihduttajat...) haluavat jutella toisten syöpäpotilaiden kanssa tai tuoda sairauttaan yleiseen tietoisuuteen, mutta flunssaa sairastavat eivät juurikaan perusta yhteisiä ryhmiä?

        Miksi ylipäätään pitäisi tehdä omista sairastamisistaan numeroa?

        Taitavat syöpäpotilaatkin vain elvistellä sairaudellaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvin kummallinen näkemys sinulla.

        Miksi syöpäpotilaat (vammaiset, laihduttajat...) haluavat jutella toisten syöpäpotilaiden kanssa tai tuoda sairauttaan yleiseen tietoisuuteen, mutta flunssaa sairastavat eivät juurikaan perusta yhteisiä ryhmiä?

        Miksi ylipäätään pitäisi tehdä omista sairastamisistaan numeroa?

        Taitavat syöpäpotilaatkin vain elvistellä sairaudellaan.

        Okei, vertaat intiimiasioita syöpään ja muihin sairauksiin - eikös tämä ole todella kummallinen näkemys!


    • Anonyymi

      On tissi fetissiä, peppu fetissiä ja mitä kaikkea onkaan, on miehiä jotka palvoo naisen jalkoja. Tiedän toisaalta naisen jolla fetissi miehen spermaan. Jos mies laukeaa kumiin nainen haluu sen kumista esim. suuhunsa tai vartalollensa. Kaikkea löytyy kun ihmisiä miljardeja maapallolla.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6354
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5428
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4279
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4159
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3901
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      76
      1247
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1105
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1070
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      890
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe