Päättänyt et kaikki deittiprofiilit poistoon, kun ei naisia kiinnosta, kaikkeni oon yrittänyt, mutta on kai ruma ja ei tarpeeks jännä ätmi niin ei kelpaa. Pakko olla yksin.
Koko nettideittailua ei enään jaksa.
Anonyymi
976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No jos niin olet päättänyt niin eipä muuta kuin tuumasta toimeen.
Naiset haluaa niitä komeimpia miehiä. Tavis naiset haluu samoja miehii kuin missit joten tavis miehet ei saa parisuhdetta. Yhä useampi mies jää kokonaan ilman parisuhdetta ja miehet joutuu elää yksin.
Aika normaali lopputulos jos miehet lähettävät satoja viestejä, miten muuten he pinnallisina kuitenkin valitsisivat miehet.
Jos miehet tekisivät valinnan tiukemmalla seulalla ei olisi ihan niin paha tilanne.
Mutta ei tämä toteudu. muutamasta sadasta naiselle lähetetystä viestistä nainen vastaa vain niille parhaille siis ulkonäön mukaan. Ja kun kyllästyy heihin lopettaa tai tulee hulluksi.
Alle top 10 mies ei mitään mahdollisuuksia. Ja jos saisitkin yhteyden olisi epäily niin valtava et pystyisi koskaan täyttämään naisen odotuksia.
Top 10 miehille ei ole mitään täytettäviä odotuksia he ovat täyttäneet ne jo ensi silmäyksellä. Se on se kemia mikä kertoo naiselle kaiken vaikkei edes tuntisi.
Se on vähän sama kuin kiinassa missä kiellettiin useammat kuin yksi lapsi. Nyt sitten ihmetellään miksi ei miehille ole naisia.
Nyt yritetään uutta taktiikkaa ja sallitaan kaksi lasta. Arvatkaa onnistuuko vai meneekö vielä pahemmaksi.
Se tuleeko naiset kuolemaan sukupuuttoon kiinalaisten avulla jää nähtääväksi.
Itse uskon sen olevan mahdotonta yksi nainen pystyy tekemään monelle miehelle lapsen helposti. Ehkä ei vielä kiinassa mutta muualla kyllä.
Joten ei tarvita montaa naista tekemään lapsia ja vielä vähemmän miehiä mutta elättäämään heitä tarvitaankin sitten jo koko maan miehet.
Nainen on deittisivustolla kuin karkkikaupassa kun miehiä 4-5 kertainen määrä, aina löytyy "parempaa ja parempaa" jäädään etsimään sitä täydellisyyttä missä kaikki mätsää silmien väriä ja horoskooppi merkkejä myöten...
-Ole 6/10 nainen
-Tykkää 8/10, 9/10 ja 10/10 miehistä
-Ihmettele kun miehet kritisoivat toimintaa:D
Minun+kokeeni+tulos+sekä+jonkin+sortin+tapahtumien+kuvaus.+Ainakin+tää+treffit24+aika+turhan+oloinen+seuran+etsimiseen.+Lienekkö+kaikki+naiset+aitojakaan.+Alussa+kuhinaa+kymmeniä+vierailua+päivässä,+naisilta+jopa+vinkkauksia+sekä+vastausten+prosentti+101%.+Mikään+ei+sitten+loppujen+lopuksi+johda+mihinkään+syystä+jos+toisesta,+myöskin+on+suorat+tavoittelijat+pulskaa+pyylevää+ikä+naista+ym,+hyvänäköisiltä+vastauksia+saa+mut+rentous+puuttuu+viesteissä,+kiivaita+teräviä+lausahduksia+antavat,+joustavaa+keskustelun+henkeä+ei+synny++ja+nyt+profiili+on+ollut+muutaman+päivän+tarpeettomana+kuin+vanha+unohdettu+rukkanen+saunan+nurkassa.+Et+harmaa+arki+varmaan+on+jo+alkanut.+Entä+jos+olisin+ottanut+plussat+kesto+tilauksella,+ei+tietä+itkeäkö+vai+nauraa+😂
Nyt yllättäen joku tavoittelee mut ei ihan minun mieleen ole.. Miksi minun täytyisi ottaa mukisematta joku ehkä kassi-alma perusteella koska on syystä tietämättömästä aktiivisin tavoittelija halukas keskustelemaan. Oppitunti numero yksi. Kohteliaisuus vain on näköjään pahasta väärälle naiselle. Ei naurata yhtään, kuin pirulla ois sormet sopassa mukana.
Minä rekisteröidyin juuri uuteen paikkaan minkä löysin. https://somedeitti.com. Vaikuttaa ihan erilaiselta paikalta kuin nuo aiemmat mitä olen kokeillut, kiinnostava mesta :)
Juu parempi vain sitten olla yksin, ei jaksa mitää etsimistä ja paskaa kun tietää jo ettei toista kiinnosta.