Meilläpäin ei ole Lorellaa, joten haluaisin tietää millaisia vaatteita siellä on myynnissä? Löytyykö nuorekkaita paitoja ja housuja kolmekymppiselle paksukaiselle? Onko ulkoilupukuja? Entä isoja stay-uppeja? Kokoni on oin 52.
Kokemuksia Lorellasta?
merja
51037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ulkoilupukuja on kyllä. samanolosia ku muuallakin. muut takit on aika tätimäisiä ja vanhanaikasia. vaatteet on sellasta bisnestyyliä. ite oon kakskymppinen enkä oo oikein löytäny sieltä omaa makuani vastaavia. housut on aika perus mustia alaspäin kapenevia pukuhousuja. puseroista löytyy vähän enemmän valikoimaa, mutta ei mitään kamalan nuorekasta, enemmän sellasta perus mustaa-tummansinistä, raitaa, pikkuprinttiä jne. hinnat on mulle suurin este ostaa vaatteita sieltä. se on todella hintava paikka. tai ainaki jos vertaa johonki seppälöihin ja lindexeihin tai prismoihin ja semmosiin.
toivottavasti oli apua :)
Minä taas olen kolmekymppisenä erittäin tyytyväinen Lorellaani. Ja palvelu on aina loistavaa. Hintava paikka, se on totta, mutta vaatteet ovat laadukkaita. Ja valikoimissa ei todellakaan ole vain mustaa ja tummaa ja raitaa, kuten edellinen antoi ymmärtää. Varsinkin tänä keväänä siellä on menossa melkoinen väri-iloittelu. Ja tyyliä on laidasta laitaan, on bisneslookkia, ihan tavallista, juhlapukuja jne. Kannattaa käydä, sittenpä tiedät ovatko sinun makuusi vai eivät.
Samaa mieltä olen että Lorellan vaatteet ovat laadukkaita ja monipuolisia, joka lähtöön löytyy, eikä pelkästään tätimäistä. Kuitenkin mielestäni myyjät saisivat antaa katsella rauhassa eikä kulkea perässä, jos kerran ilmoittaa haluavansa katsella. Muista myymälöistä en niin tiedä mutta Itäkeskuksen myymälässä on vähän tätä vikaa.
Minä asioin nimenomaan Itiksen myymälässä ja olen aina saanut loistavaa palvelua. Saan katsella itse jos haluan, mutta mieluusti käytän oman, loistavan pukeutumisneuvojani apua. :o) Hän tietää juuri mistä pidän, missä viihdyn ja mikä näyttää minulla hyvältä. Hän jopa pitää saapuvia vaatteita silmällä, ottaa sivuun ja soittaa minulle kun jotain uutta ihanaa on saapunut.
Se on aivann ihana paikka, myyjät on tosi muksvia sitä nurota harjoittelijaa lukuunottamtta,