Kun munkkitupa tuli Kemiin, oli siellä mahtavat munkit, mutta ei ole enää. Siinä on varmaan omistaja vaihtunut, tai ainakin leipuri. Munkeissa ei ole kuin iso reikä keskellä, ja hillomunkit pieniä ja lätistyneitä. Kuka näitä siellä leipoo, ei ainakaan alan ammattilainen? Ostin ennen sieltä pakastimeen näitä munkkeja isomman erän, olivat vielä pakastimisen jälkeenkin hyviä. Harmi vain että laatu/hinta suhde ei enää kohdallaan.
Munkkitupa Kemisssä
Anonyymi
8789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Samaa mieltä.
City marketissa tehty sama havainto, asiakkaat nostelevat munkkituvan pusseja ja laittavat takaisin, muutkin huomanneet laadun heikon tason.
Soon se ahaneus
No,emmepä ole huomanneet moista muutosta.haemme munkit ja muutkin leivonnaiset myymälästä suoraan tuoreena ja lämpimäisinä.suosittelen muillekin.
Minä kyllä huomasin, ostin niitä heti kun toiminta alkoi täällä. Kaikki eivät ehkä kiinnitä ulkonäköön huomiota, minusta ne ovat rumia.
Se on loppu se. Laadulla munkkeja myydään.
Panin aikanaan saman merkille CM:ssä. Ei kelpaa. Niissä on jokin inhottava
rasva, joka ei ole siihen kuuluvaa. Ei käytöskään ole kilpailukykyistä. Sorry!
Lopetin niiden ostaminen, laatuja hinta eivät kohdanneet. Olivat ennen tosi hyviä ja malliltaan kunnon munkin mallisia.