Mikä saa "fiksun Persukriittisen" noin pahasti sekaisin, ettei edes ymmärrä kritiikin ja valheen eroa, vaan surutta syytää valheita PersuSuomalaisista palstalle, ja väittää sen olevan "fiksun persukriittisen" asiallista ja älyllistä kritiikkiä.
Kritiikkiä on vaikeata ymmärtää, kun se kritiikki kohdistuu "persukriittisen" omiin valheisiin PerusSuomalaisista, väitteitä mitä he haluavat, tarkoittavat, sanovat ja mihin pyrkivät.
"Persukriittinen" ei suuremmin totuudesta perusta, eikä hän yleensä kyllä kykenekään millään muotoa, kuin omilla väitteillään, tai jonkun mielipiteeseen linkittämällä asiaansa ajamaan. Totuuttahan siihen ei sisälly, vain silmitöntä raivoa.
"Persukriittisellä" on alkanut mennä pahasti katkerien valheiden puolelle tarinat - miksiköhän ?
30
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Alkaa olla kyllä fiksuus todella kaukana tuon palstahäirikkö "persukriittisen" touhuista.
- Anonyymi
Se on sitä suvaitsevaisen kokemaa silmitöntä persuvihaa, jota hän yllyttää istestään valehtelemalla lisää, ja raivostumalla lisää Persuille. Outohan tuo tyyppi on.
- Anonyymi
Aloitusviesti on fiksun persukriittisen sarkasmia.
Persut ovat menneet halpaan.
:-) - Anonyymi
Joo, persukriittinen tuossa alkupostauksessaan
kirjoittaa tahallaan kieltä, jota persut käyttävät ja
"ajattelua", joka persujen viiraavassa päässä pyörii. - Anonyymi
Se on hyödytön paskaläjä. Sille pitää vaan aina sanoo että sä oot hyödytön paskaläjä
- Anonyymi
Sehän on hyödyllinen palstan pelastaja.
Seuraavissa vaaleissa perussuomalaiset johtoon ja Eu:sta eroon..
Rajat kiinni ja globalismi paska alkais jo riittää meikäläiselle...katsokaa Ruotsia mitä on saatu mamutuksella aikaseks....Hemmetin suvakki ääliöt. Meillä on niin tyhmä kansa äänestämässä , et sillä nää kaikki asiat kusee tässäkin maassa.- Anonyymi
Helpottiko yhtään?
Anonyymi kirjoitti:
Helpottiko yhtään?
Sopii tutustua vaikkapa italian talouteen ja rahapolitiikkaan...
Se on ku perseenreikä tämä eu....Kuka nämä Italian velat maksaa..täh?
Käykö kuten kävi Kreikan kanssa...Aisurivaltiot jeesaavat Suomi etunenässä. Ikäänkuin ei tässä olis Suomellakin omia velkoja ihan tarpeeks..
Siellä on mahdoton paukku kehitteillä... Minä toivon, että koko eu vedettäis viemäriin pikimmiten....Globalismi ja kolhoosit eivät ole koskaan toimineet...Etenkään kun siellä on näitä pieruvaltioita....
-Herätkää ihmiset todellisuuteen ja katselkaa hiukan ympärilleen..Hemmetin tahvot.
Britannia tämän jo tajusi...He aloittavat uuden elämän brexitin myötä..Rakentamaan omaa talouttaan terveelle pohjalle.. Suomen ei pidä jäädä uppoavaan laivaan..Ei todellakaan.- Anonyymi
Helpottiko NYT sitten yhtään?
- Anonyymi
”Meillä on niin tyhmä kansa äänestämässä , et sillä nää kaikki asiat kusee tässäkin maassa.”
Olet oikeassa. Kansan täytyy olla helvetin typerää koska niin moni äänesti Persuja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Meillä on niin tyhmä kansa äänestämässä , et sillä nää kaikki asiat kusee tässäkin maassa.”
Olet oikeassa. Kansan täytyy olla helvetin typerää koska niin moni äänesti Persuja.Valitettavasti vielä suurempi osaa tyhmempää, äänestivät vihervasemmistoa, ja kuten on nähty - eipä lupaavalta vaikuta. Unelmahöttöä velkarahalla tarjolla.
- Anonyymi
Mistä se Persukriittinen nyt pullahti räksytettäväksi? Eivätkö Komuakka ja Antipersux olekaan riittäviä mielikuvitusolennoiksi?
- Anonyymi
Ne on hyödyttömiä paskaläjiä
- Anonyymi
"Persukriittinenhän" on Antipersux ja Komuakka, ja monta muuta "anonyymiä".
- Anonyymi
Mikä saa persun kirjoittamaan saman avauksen uudelleen reilun puolen tunnin välein? Iskikö dementia vai delirium?
- Anonyymi
Noin pahasti sekaisin persut ovat.
Persukritiikkikö heihin iski? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noin pahasti sekaisin persut ovat.
Persukritiikkikö heihin iski?Se on hyvä olla hollilla, kun "persukriittinen" ei oikein kestä faktaa, ja poistattaa itsestään esitetyn kritiikin 😂😂🤣🤣🤣
- Anonyymi
Persukriittisethän eivät poistata täältä mitään, koska haluavat, että KAIKKI persujen kirjoittamat valhetrollit ja älyttömyydet ovat täällä kaikkien luettavissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persukriittisethän eivät poistata täältä mitään, koska haluavat, että KAIKKI persujen kirjoittamat valhetrollit ja älyttömyydet ovat täällä kaikkien luettavissa.
Ne valheesi paljastavat asialliset kommentit olet poistattanut.
- Anonyymi
Eihän se ole sama aloitus, aiheellinen tosiaan "persukriittisen" poistovimman vuoksi.
- Anonyymi
Orpokin on jakanut persuille ohjeita. Varmasti harmittaa kokoomuksen oppositiotaival ja oma kykenemättömyys tehdä tehokasta oppositiopolitiikkaa.
- Anonyymi
Tämän komuakan mölinöitä en viitsi lukea,joka toivotatan muille saamaa neuvoa.
- Anonyymi
Persukriittinen vauhdissa aamusta lähtien.
- Anonyymi
Ihanaa Putin tulee. Tämä on meidän isänmaallisten juhlapäivä.
- Anonyymi
Venäläinen Isänmaallinen ?
Hienoa antipersu, hienoa, että sinullekin on vihdoin löytynyt se isänmaa, suomalaisuus ja Suomi kun ei sinua koskaan oikein tuntunut kiinnostavankaan.
- Anonyymi
Se on raivoissaan koska populismi toimii kuin dynamiitti
- Anonyymi
Viimeeksi kun alkoi kiihottamaan kansanryhmää vastaan, niin seurasi koko maailmanlaajuinen talouskriisi, idän kauppa romuttui ... taas muuten panettaa ja kiihottaa ... jokohan se Kolmas Maailmansotakin alkaisi...
FUCK THE LAW
T: Hyödytön
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011001
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54918Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61810Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142751- 65685
- 78541
- 39508
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86507- 40506
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel96488