Mikähän shampoo auttais sähköisiin hiuksiin? Mulla on varsinkin nyt talvella ihan armottoman sähköset hiukset..alkaa välillä jurppimaan kun aina joko naamassa kiinni tai sitten "leijailevat" vittumaisesti joka suuntaan...(tajuatte varmaan mitä tarkotan)
Kertokaahan hyviä vinkkejä... Kiitän
Kertokaahan hyviä vinkkejä... Kiitän
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannattaa ostaa hiuksiin jätettävää hoitoainetta ja suihkia sitä hiuksiin. Sit kannattaa käyttää villapaidoissa ja kaulaliinoissa huuhteluainetta kun peset ne.. Poistaa sähköisyyttä niistä. Näin ollen sähköisyys ei tartu niistä hiuksiin.. On kokeiltu..
Ja jos joitain paitoja tai kaulaliinoja ei saa pestä koneessa niin suihkuta niihinkin sitä hoitoainetta. Kannattaa ostaa kampaajalta jätettävä sillä joskus ostin kaupasta eikä sillä ollut mitään tehoa.. Jätettävä myös suojaa ja tekee hiuksista pehmeät.
juu, hoitoainetta hiuksiin. Sähköisyyttä aiheuttaa hiusten kuivuminen. Ja se taas johtuu kuivasta pakkasilmasta. Eli kosteuttavia tuotteita ja kosteutusta myös sisäisesti, eli juo riittävästä vettä. Näin talvi-ihokin voi paremmin.