Kun meillä vaimo pisti no entry lapun karvakolmion eteen päädyin yksinkertaiseen ratkaisuun, ei salarakkaita, ei panokavereita, ei yhden yön baari tuttavuuksia vaan maksulliset naiset. Ekaa kertaa mietin ja pyöritin mielessäni ja tapaaminen toteutui. Ihan suomi nainen, noin 40v, kiinteä vartalo, hyväntuoksuinen ja viehättävä kasvoista, joo meikki vaikuttaa tietty. Oli pukeutunut korkokenkiin ja nailon sukkiin. Vähän olin hermostunut mutta nainen osasi hyvin rentouttaa, ensin hiero penistä sitten kumi päälle ja kunnon suikkari ja parin asennon kautta loppuun. Olen käynyt samalla naisella joitakin kertoja ja nainen vaan sanoi että itse ei usko parisuhteisiin tai niiden kestämiseen koska halut vaihtelee. On itsekin seurustellut ja mies tiesi hänen olevan maksullinen, hyväksyi sen mutta aina kun oli seksiä mies ajatteli että nainen nussii muitakin miehiä ja seurustelu päättyi. Tää maksullinen sanoi että lähes kaikki hänen aisakkaat on parisuhteissa ja seksin määrä joko vähentynyt tai ei saa kotona enää yhtään, sikäli harmi koska monet päätyy eroon. Toiseksi nainen sanoo ettei itse ymmärrä pihtaamista kun parisuhteessa ollaan, silloin pitää huomioida toisenkin tarpeet, ellei turka valittaa jos toinen hoitaa tarpeensa kodin ulkopuolella. Juurikin näin, vaimoni ei välitä tarpeistani joten näin hoituu, enkä edes tunne pettäneeni koska kysyeessä maksu palvelusta kuten hiustenleikkuu, autohuolto, hieronta tai jokin muu. Ei tarvii pelätä että salarakas alkaa hiostamaan tai vakipano tulee kaupas vastaan ja moikkaa ja vaimo tajuaa. Maksullinen varma tapa hoitaa asia ja ovat vielä turvallisempia vaihtoehtoja kuin baaripanot, kumi jo alusta asti ja kotonakin on rauhallinen mieli kun ei pakota. Mullle kun seksi ei merkitse rakkautta vaan perustarvetta.
Ootteko kokeilleet
18
103
Vastaukset
Jos joku kieltäytyy seksistä, hän de facto antaa toiselle oikeden hankkia seksiä muualla. Ei sitä enää tarvitse selitellä tai kysellä.
Eihän se anna oikeutta hankkia seksejä muualta niin kauan kun yhdessä olette. Mutta voitte kuitenkin ottaa eron vaimostanne ja hankkia sitten jos saatte.
Mulkku-Seppo kirjoitti:
Eihän se anna oikeutta hankkia seksejä muualta niin kauan kun yhdessä olette. Mutta voitte kuitenkin ottaa eron vaimostanne ja hankkia sitten jos saatte.
En ole puhunut mitään meidän tilanteestamme, vaan yleisperiaatteesta. Kieltäytyminen seksistä antaa mielestäni puolisolle täyden luvan hankkia seksin miten tahansa.
Olen ollut prinsessani kanssa naimisissa 50 vuotta ja olemme aina noudattaneet käytäntöä, että seksiä harrastetaan enemmän tarvitsevan mukaan. Emme ole olleet kumpikaan koskaan siinä tilanteessa, että toinen kieltäytyisi.- Anonyymi
Firdawsi kirjoitti:
En ole puhunut mitään meidän tilanteestamme, vaan yleisperiaatteesta. Kieltäytyminen seksistä antaa mielestäni puolisolle täyden luvan hankkia seksin miten tahansa.
Olen ollut prinsessani kanssa naimisissa 50 vuotta ja olemme aina noudattaneet käytäntöä, että seksiä harrastetaan enemmän tarvitsevan mukaan. Emme ole olleet kumpikaan koskaan siinä tilanteessa, että toinen kieltäytyisi.Meillä sama paitsi että seksiä harrastetaan vain kun kumpikin on kiimoissaan. Sitä ei ole tapahtunut kylläkään pariin vuosikymmeneen. Ei meillä kukaan ole koskaan varsinaisesti kieltäytynyt. Mutta kuka nyt haluaa tehdä kivaa väkisin?
Mitä lupiin tulee, mielestäni ihmisellä ei ole automaattisesti lupaa enää oikein mihinkään sen jälkeen kun on mennyt lapsia tekemään, vaan aina pitää ensin miettiä lasten etua. Nytkin kun lapset ovat aikuisia, uskottomuus särkisi paljon kaikkien mielessä.
Mutta eipä näitä meikäläisenkään yleisperiaatteita ole koskaan testattu, kun ei kukaan ole seksiä ehdottanutkaan. Firdawsi kirjoitti:
En ole puhunut mitään meidän tilanteestamme, vaan yleisperiaatteesta. Kieltäytyminen seksistä antaa mielestäni puolisolle täyden luvan hankkia seksin miten tahansa.
Olen ollut prinsessani kanssa naimisissa 50 vuotta ja olemme aina noudattaneet käytäntöä, että seksiä harrastetaan enemmän tarvitsevan mukaan. Emme ole olleet kumpikaan koskaan siinä tilanteessa, että toinen kieltäytyisi.Eihän se anna oikeutta pettää. Eikö mielestänne pidä ensin lopettaa se suhde ja sitten vasta. Jos nyt jonkun Seksin takia yleensä pitää meuhkata. Eikö se pitäisi olla yleisperiaate että ei olla epärehellisiä vaan ensin erotaan ja sitten hankitaan sitä kuvottavaa seksiä joka ohjailee kerran elämäänne?!
Mulkku-Seppo kirjoitti:
Eihän se anna oikeutta pettää. Eikö mielestänne pidä ensin lopettaa se suhde ja sitten vasta. Jos nyt jonkun Seksin takia yleensä pitää meuhkata. Eikö se pitäisi olla yleisperiaate että ei olla epärehellisiä vaan ensin erotaan ja sitten hankitaan sitä kuvottavaa seksiä joka ohjailee kerran elämäänne?!
Aikaisemmin tässä oli viesti, jossa nikki Mulkku-Selppo uskoi minun harjoittavan uskottomuutta. En ole sanonut mitään siihen viittaavaakaan.
- Anonyymi
Koita tsekkiläistä välillä. Ne on vielä parempia:):) Seuraavaksi avioero ja sitten baarista ilmaista. Turha maksaa suomalaiselle naiselle.
- Anonyymi
Ikinä en ole pihdannut ja mies juoksee panemassa työkavereitaan ja naapurin Jennoja, kun selkäni käännän.
- Anonyymi
Niin sen on luonto tarkoittanut: parhaat miehet vie kaikki naiset. Jos haluat uskollisen miehen, ota sellainen, jota sinäkään et halua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin sen on luonto tarkoittanut: parhaat miehet vie kaikki naiset. Jos haluat uskollisen miehen, ota sellainen, jota sinäkään et halua.
Tai ota sellainen jota kukaan ei halua.
- Anonyymi
Tässä tietty meidän naisten ongelma.
Mies joka ei ole kelvannut kenellekään alkaa kelpaamaan kaikille heti kun on parisuhteessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä tietty meidän naisten ongelma.
Mies joka ei ole kelvannut kenellekään alkaa kelpaamaan kaikille heti kun on parisuhteessa.Osittain totta, minä sain nuorena tottua naisettomuuteen, ei ollut juuri seurustelua pimpistä puhumattakaan. Kun se hetki koitti että löysin naisen, kihlauduttiin jne. alkoi naisia pörrätä ympärillä oli sitten yöelämässä tai jossakin muussa paikassa, kovin tultiin juttelee ja ehdottelemaan yhden yön juttuja ja tapailua. On se kumma kun parisuhteessa oleva saa seuraa, sinkkuna ei juuri kiinnostusta naisllta löytynyt. Kaksi lyhyttä seurustelusuhdetta ja vain toisen kanssa seksiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin sen on luonto tarkoittanut: parhaat miehet vie kaikki naiset. Jos haluat uskollisen miehen, ota sellainen, jota sinäkään et halua.
En luokittelisi miestäni parhaaseen A-luokkaan. Ilmeisesti pillua saa sieltä sun täältä, kun on tarpeeksi röyhkeä ja lipevä.
- Anonyymi
Huorat/maksulliset varmin tapa, ei soittoja perään ei viestittelyä.
Miten saatatte käydä huorissa??! Itselläni ei ainakaan seisoisi kun tietäisin että se tekee sitä vain rahasta ja sekin vielä että huoraa oikeasti iljettää teidän naamanne ja vehkeenne ja huora pitää teitä säälittäviä reppanoina kun joudutte maksulliseen lähtemään. Eikö teitä häiritse tuo yhtään??
- Anonyymi
Onnittelen miehiä, joita ei kiinnosta naisen tunteet seksissä. Ihmissuhteista tulee paljon mutkattomampia.
Minä kyllä tarvitsen molemminpuoleista rakastumista, jotta toisen ihoa haluaa koskettaa. Siksi elämä onkin minulle melkein mahdottoman vaikeaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onnittelen miehiä, joita ei kiinnosta naisen tunteet seksissä. Ihmissuhteista tulee paljon mutkattomampia.
Minä kyllä tarvitsen molemminpuoleista rakastumista, jotta toisen ihoa haluaa koskettaa. Siksi elämä onkin minulle melkein mahdottoman vaikeaa.Jos seksiä verrataan rakauteen liittyväksi on ongelma. Muijani ei mua rakasta mutta silti haluu seksiä. Mun kanssani kun se on mutkatonta eikä tarvii kertoa mitä haluaa tai miettiä että onkohan tuolla nuijalla pantu muitakin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?843402- 252014
- 1941924
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3411316Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell841279Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale891137- 82923
Varoitus kyläläisille Suomussalmella
Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo12915Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.23845Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha61790