Tiedän ettei tässä ole mitään järkeä. Ajattelen sua aivan liikaa.
Ehken ole sulle yhtä tärkeä. On meidän välillämme jotain.
Olen liian usein surullinen. Et ole siihen syy etkä ratkaisukaan.
Toisinaan vaan ajattelemisesi saa mut iloiseksi, hintana tietysti ikävä.
Ehken ole sulle yhtä tärkeä. On meidän välillämme jotain.
Olen liian usein surullinen. Et ole siihen syy etkä ratkaisukaan.
Toisinaan vaan ajattelemisesi saa mut iloiseksi, hintana tietysti ikävä.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Samat tunnelmat hänen suhteen. Hän on kyllä tärkeä. Olet varmaan nainen?
Olen. Joskus olisi helpompi olla edes hetki tuntematta mitään.
Sama täällä. Hän on niin ärsyttävän asiallinenkin aina, ei vahingossakaan mitään seksuaalista puheissa tai eleissä.
Joidenkin toisten suuhun tuollanen kieli varmaan sit sopii, mulle ei yhtään.
Kyllä mä sen tiedän en mä tyhmä oo vaikka hullu oonkin.
Oletko tehnyt asialle mitään? Antanut vinkkiä lähestymisestä vaikkapa..
Oletko N nainen?
Tämä ei voi olla minulle, koska siitä on kauan kun olen ajatellut ketään millään lailla kaivaten.
Miksi sitten tänne kirjoittelet...jotakuta kaipailet???
Kenelle tunnustat? Kenties minäkin aattelen sua. Vaikka ei järkeä siinäkään ole. Mutta minkäs sitä ihminen sydämelleen mahtaa.
Niin kelle tää oli?
Onko aloittaja varattu nainen ja hänen ihastuksensa varattu myös?
Juuri noin, ainakin täällä..
Niin täälläkin. Jotakin maagista meidän välillämme on mutta kumpikaan ei voi siitä mitään ääneen sanoa. Mutta sanattomat viestit muuttuu koko ajan selvemmiksi. Pelkään että muutkin on jo huomanneet jotain olevan meneillään.
Kyllä sun kanssa on mukava olla sängyssä.
Kyllä,siitähän se kiikastaakin. Olisi haluja mutta myös erilaisia rasitteita välissä.
Eipä ole järkeä ei. Sinä nainen olet päivieni piristys. Toivoisin kyllä että voisit olla joskus enemmän. Mutta jo näin vähällä tuntemisella musta tuntuu että ymmärrät minua sanomattakin, ja minä sinua. Jokin sielujen yhteys meillä on.
Kauniisti kirjoitat. En ole aloittaja, mutta samoin ajattelen hänestä (m). Olet myöskin minun päivieni valo.
Oletko kuunnellut Manun. Siinäpä viisas ja fiksu mies. Paras pressa
Aivan liian paljon on täälläkin eräs nainen mielessä. Järjetön, tuskastuttava ja kuumottava tilanne päällä ja jatkuu. Tuot mulle yhtä aikaa paljoa iloa ja surua. ja se että nähdään usein ei ole asiaa helpottamassa.
Voi kun uskaltaisikin sanoa toiselle kuinka tärkeä hän on. Menee ihan rikki, vaikka ulospäin se ei ehkä näy.
Mutta tämä on tunnustelubiisi
https://m.youtube.com/watch?v=fb3qPGXsyL8
Itse olen myös ihastunut jo useamman vuoden ajan työpaikan naiseen. Käytännössä koko ajan mielessä ja niin kliseeltä kun ehkä kuulostaakin, niin hänen vuokseen hommaisin vaikka kuun taivaalta. Vaikka olen ollut elämäni aikana ihastunut useammankin kerran ja tälläkin hetkellä parisuhteessa, niin en voi käsittää miten joku voi ollakin niin ihana. Tilanne on tosin kaikin puolin hankala, ja vaikka kuinka yritän olla ajattelematta niin ei vaan onnistu. Ehkä se siitä ajan kanssa mutta kauan on kyllä kestänyt.
Niin on yksi mieskin ihana, tietenkin varattu.
Minä niin rakastunut..ollut jo vuosia
Voitko kertoa jotain miehestä?
En oo sama keltä kysyt mutta koska samainen tilanne niin kerron vaikka että mies on kauris horoskoopiltaan.
Nuorempi mies hän
Jotenkin sairasta, kertakaikkiaan, hyi olkoon