Olen suomalainen kilpapyöräilyä harrastava yliopisto-opiskelija. Pidän habitukseni kaikin puolin kunnossa ja olen täysin raitis - joskin kalju. Mihinkään ainejärjestön bakkanaaleihin en osallistu.
Näin hiljattain kampuksen kirjastolla 20-ish blondin ja meinasi leuka loksahtaa auki. Yleensä istun siellä lukemassa kuulosuojaimet päässä, sillä ahdistun äänistä. Hymyilin ja tuijotin häntä pitkään, jotta sillä hetkellä kun hän katsoo minuun päin, hymyilisin jo valmiiksi. Lopulta nainen ei kuitenkaan vastannut hymyyni, vaan käänsi silmäripsensä epäluuloiseen asentoon. Mitä tämä on? Johtuiko se siitä, että näytin vastenmieliseltä kuulosuojaimet päässä? Koin sen negatiivisena torjuntana ja passiivis-aggressiivisena väkivaltana miestä kohtaan. Suomalaiset naiset pyrkivät laskelmoidusti tuhoamaan vähäpätöiseksi kokemansa miehet. Ulkomaalaiset naiset eivät tee näin, vaan he näkevät minussa lihaksikkaan, joskin huonolordoottisen, atleettimiehen. Suomalaisilla kylmillä narsisteilla olisi opittavaa!
Suomalainen passiivis-aggressiivisuus
11
168
Vastaukset 11
- Anonyymi
Naisiin voi tutustua kun juo viinaa ja käy yökerhossa. Arkielämässä naiset ovat miehiä kohtaan tylyjä eivät halua tutustua heihin. Mutta kun juodaan viinaa ja mennään yökerhoon, naiset ovat halukkaita tutustumaan miehiin.
Jos ei juo viinaa eikä käy yökerhossa tai opiskelijabileissä, ei tapaa naisia. Vain viinaa juomalla voi löytää kumppanin.
t. viinamies - Anonyymi
Kirjoituksestasi päätellen en yhtään ihmettele, ettei hän pitänyt sinusta.
Mitä ihmettä kuvittelet? - Anonyymi
Joo eiköhän siinä jonkinlainen friikin habitus ole jos jotkut peltorit päässä istuu.
- Anonyymi
Oivoi, ei tainnut nainen tietää mitä menetti.. 🙄
xL Montakohan kertaa sinäkin olet tämän saman tarinan tänne pistänyt? Tuleeko sinulle tästä hyvä olo?
Sama perusjuttu. Harrastat polkupyöräilyä, ahdistut äänistä ja pikkutytöt ei tykkää... kannattaisko kääntää levyä?Aloituksestasi käy hyvin ilmi se, että teet kovasti tulkintoja toisista ihmisistä. Tiedäthän, että tulkinnat eivät ole yhtä kuin totuus, ne ovat vain sinun versiosi asioista, joilla ei ole mitään kosketuspintaa todellisuuteen.
Eikö juuri se, että tekee negatiivisia oletuksia ole juuri sitä passiivis-agressiivista?
Laita joku johto menemään niistä ni näyttää niiku luukuttasit musaa. Tai voishan ne tietysti olla johdottomatkii, mut eiks nykyää pidä olla airpodit, että o cool?!?!?!
Ei voi olla totta! Itse palstalegenda Teemu Milto?! Vai jäljittelijä feikki?
- Anonyymi
Äijä tuijottaa friikkinä kestohymy naamallaan mimmiä ja ihmettelee, kun mimmi ei tule luokse.
Jos tuollainen tuijotus ei pelota naista, niin hän on joko erityisen rohkea tai sitten itsekin friikki. - Anonyymi
Onko tämä taas jokin teemuimitaatio. Kuolleen hevosen ruoskiminen ei näemmä ole koskaan poissa muodista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5831210- 76869
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.269672- 55646
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä179633Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161622Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88580Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta122569Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203536Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20496