Olenko ainoa?

Anonyymi

Olenkohan nössö,kun en omista yhtään tatuointia?
Mies 66v

5

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et todellakaan. Meidän perheessä ei kenelläkään ole tatuointeja. Lapset ovat jo aikuisia ja onneksi niin fiksuja, etteivät ole ihoaan ja terveyttään pilanneet. Serkuistansa kahdella on tatskoja, mut he ovatkin koulutukseltaan vain lähihoitajia.

      Ne on tällaista amisjengiä, joilla on tatskoja. Korkeammalle koulutetut tajuavat, että sellaisia värejä, joita tatuointia tehdessä käytetään ei ole alun perin tarkoitettukaan laitettavaksi ihoon ja siten imeytymään elimistöön.

    • Anonyymi

      Olet varsin viisas kuten kaikki ne toiset jotka ei tärvele ihoaan moisilla väriklönteillä jotka ovat vielä niin hävyttömän rumiakin.

    • Anonyymi

      Olet nössö, kun vietät aikaasi ”muoti ja kauneus” alueella.
      Joten et tarvitse tatuointia, se ei paranna sieluasi.

    • Anonyymi

      Et ole nössö, miksi olisit?
      Itse olen työskennellyt tatuointialalla kymmenisen vuotta, enkä ole koskaan nähnyt asiakseni arvostella ihmistä näiden tatuoimattomuuden tai tatuointien perusteella.

      • Anonyymi

        Toki ihmisten arvioiminen tatuointien perusteella on tarpeetonta. Etkä voisikaan sanoa asiakkaallesi, että olet tyhmä ottaessasi tatuoinnin.

        Pelottaako teitä tatuointialan työntekijöitä se, että voisitte joskus joutua vastuuseen asiakkaidenne terveyden pilaamisesta? Ja ylipäätään nukutteko yönne hyvin?

        Toki tässä maailmassa on paljon ammatteja, joissa ihmisten terveyttä pilataan ja ajatellaan kylmästi, että vastuu on jokaisella itsellään. Silti itse en voisi repiä leipääni moisesta ammatista, vaikka varsin taiteellinen ihminen olenkin. Tekisin varmaan hyviä tatskoja. Pelkäisin pahaa karmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe