Ätmin kannattaa kelpuuttaa vanhempi nainen
Anonyymi
3672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
ei kai sen takia lopeteta suhdetta tai rakkaus kuole jos toiselle tulee ilmavaivoja
Vanha kurppa voi opettaa ätmille minne se kalu työnnetään.
Tämän olen heiltä oppinut, muuten en tietäisi vieläkään.
KilttiMies89
Oppii kaiken muutamassa viikonlopussa, joopajoo. Oppi vasta alkeet mutta ei tiedä sitä.
No juu, eipä sitä lyhyessä ajassa kaikkea opi. Oppii hiukan ja luulee olevansa täysin oppinut :)
Mutta niin ensin vähintään 30 miljardia varallisuutta on luvattu tälle miehelle, vähintäänkin 1320 asianajajan toimesta jo ennalta.
Milloin tuo rahatulee platinaharkkoina taskuun?
Pitää varautua turvakengillä.
Meinaan, jos vaikka lipstahtaa taskusta ohi?
Tunnetko sinä jotenkin tyydytystä nimitellessäsi ihmisiä kurpaksi?
40 kurppa.
50 muumio.
Atm 0-2 tyttöystävää.
Ytm käynyt jörnimässä parhaan kaverinsa tyttöystävää. Bilehile.
En malta olla puuttumatta tähän.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kurpat#/media/Tiedosto:Calidris_alpina.jpg
Melko symppis kurppa.
Kyllä meidän lintumme ovat kauniita, vaikka eivät olekaan yhtä värikkäitä kuin monessa muussa maassa.
Mutta olmiksi kutsuminen on hieman rumaa:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Olmi#/media/Tiedosto:Proteus_anguinus_Postojnska_Jama_Slovenija.jpg
Hienoja eläimiä.
Kammottavia !!
Minusta nimittely , kun se ei ole hellittelystä nousevaa, on rumaa.
No joo.
Vaan ei se hani-bani-kulta-possukkakaan ihan aina ole hienoa.
Tarkoitatko hellittelyniminä nuo hani-banit....?
Pankkiirin eli ATM-miehen aina kannattaa kelpuuttaa yli100-vuotias vaimo.
Atm= Automatic Teller Machine. Atm on siis aina rahamies ja pankkiiri tai vuorineuvos.
KilttiMies89
Kelpuuttaa ja kelpuuttaa.
Kun ei mitään saa, niin sitä voi vaikka vaatia tyttöystäväksi vaikka Miss BumBum 2019.
Höh.
Mitään "ätmiä" ei ole olemassakaan, mutta yleensäkin miehen kannattaa kelpuuttaa vanhempi nainen, jos yhteisymmärrys puolin ja toisin on myönteisesti olemassa.
Kyllä ihmisten pitää pariutua nuorina nuorten kanssa niiin voi mies saada omia lapsiakin, mitä ei tapahdu jos ottaa jonkun vanhan akan.
Jankuti jankuti. Perustele kerrankin väitteesi. Miksi mitään ätmiä ei muka ole olemassakaan?
Pankkiirin kannattaa aina tehdä lapio jotta ilo ei lopu lyhyeen, jokainen päivä ja yö ojia kaivamaan lapion kanssa yksin.
Jos ei halua lapsia, niin mitä väliä on vaikka oma kumppani olisikin vanhempi. Ei pidä liikaa miettiä sitä, että mitä muut ajattelevat minusta, kumppanistani, meistä jne. Pitää muistaa, että ihmiset ovat kaikista kiinnostuneimpia omasta itsestä. Loppupeleissä ketään ei kiinnosta, että minkä näköisen kumppanin kanssa kävelet kadulla tai Prismassa. Se, mitä teette esimerkiksi kotona neljän seinän sisällä, ei näy muille (paitsi jos striimaa jotain sessioitaan) ja sehän nimenomaan on tärkeintä, että miten yhdessä viihtyy.
Ihmiset saisivat uskaltaa olla rohkeampia
Harvoinpa nuorena lapsia miettii mutta sitten kun on jo liian myöhäistä.
20 vuotiaana panin 43 v naista yhdesssä mökissä kun oltiin kavereiden kanssa. Nainen tais olla varattu.
Mutta miksi vanhempikaan nainen kelpuuttaisi ätmiä? Ei ätmistä ole mihinkään, ei sängyssä eikä sen ulkopuolella. Miten voi opettaa sellaista, jota ei edes kiinnosta miltä kumppanista tuntuu, saati oppia hyväksi rakastajaksi, vaan joka haluaa vain oman tyydytyksensä?
Mitään "ätmiä" ei ole, mutta on erityyppisiä miehiä ja erityyppisiä naisia. Vanhempikaan nainen ei ole kiinnostunut ryyppäävästä miehestä.
Saatanan vajakki, ole hiljaa asioista mitä et tiedä. Ätmejä on pilvin pimein ja kaikki heistä ovat ihan itse syypäitä siihen että ovat ätmejä.
Ätnejä on kuitenkin huomattavasti enemmän ainakin Suomessa.
Olenko ainoa kuka välillä miettii että millainen ihminen kirjoittelee näitä yllä näkyviä ätmi-juttuja? Aika sekopäiseltä touhulta vaikuttaa ainakin omiin silmiin. Jos kertoo henkilön mielenterveydestä mitään niin kuinka kiinnostuneita naiset lienevät moisesta?
Minustakin vaikuttaa sekopäiseltä väittää, ettei ätmejä olisi. Juu juu, miehet ovat erityyppisiä - ja ätmit ovat väärän tyyppisiä kenelle tahansa naiselle. En ymmärrä mitä järkeä on kieltää sitä että jos miehessä on enimmäkseen negatiivisia ominaisuuksia kuten fyysinen ja ennen kaikkea henkinen laiskuus, saamattomuus, itsekkyys, sovinistisuus yms, niin se mies on alemman tason mies mitä parisuhdekumppanuuteen tulee. Jos he haluavat itse kutsua itseään ätmeiksi niin kutsukoon, vaikka muitakin nimityksiä löytyisi.
Totuus on että tällaisia miehiä on, tällä palstalla pilvin pimein. Sen kieltäminen on kuin väittäisi maan olevan litteä tai auringon kiertävän maata.
"Ätmi" ?? On olemassa toki monenlaisia miehiä ja monenlaisia naisia, mutta... käyttäkää OIKEITA SANOJA ! Siis: Jos ihminen on laiska, niin hän on laiska. Jos ihminen on itsekäs, hän on itsekäs. Jos ihminen on juoppo, hän on juoppo. Jos ihminen on epäkohtelias, hän on epäkohtelias. Jos ihminen on vähän klooho, hän on vähän klooho. Jos ihminen on rillipää, hän on rillipää. Jos ihminen on puhehaluton, hän on puhehaluton.
Ei kukaan jaksa noita kaikkia luetella. On helpompi sanoa ätmi niin sillä on katettu kaikki nuo ominaisuudet ja korillinen muitakin.
Esimerkiksi mainitsemasi itsekkyys ja sovinistisuus eivät ole oikeastaan lainkaan esteitä suhteelle hyvinkin seksikkään naisen kanssa. Äärimmäisyyksiin vietynä tulee toki lähes jokaisesta ominaisuudesta huono, myös yleensä positiivisista.
Eikös se Blade tai joku sanonut, että nuoret naiset osaa ihan yhtälailla, että valehtelee toi lehti tai hän.