Hei! Kävin eilen liikkees ottamassa medusa lävärin, eli siis ylähuulen keskelle. Haluaisin nyt tietää kun lävistäjä neuvoi ostamaan apteekista suolaliuosta, ja puhdistamaan sillä lävistyshaavan aamuin illoin, mutta en ole uskaltanut puhdistaa sillä, koska en ole varma onko sitä turvallista käyttää suun alueen lävistyksen hoitoon, kun en tiedä onko vaarallista jos sitä nielaisee? :D olen siis puhdistanut nyt läväriä vedellä purskuttelemalla noin 2-3 kertaa päivässä, ja aina syönnin jälkeen, sekä kostutan vanulappua veteen ja pyyhin sillä lävärin ympäriltä. Riittääkö siis että lävistystä puhdistaa pelkällä vedellä vai onko tuo suolaliuos paranemisessa ihan ehdoton? Vastailkaa pls i need help :D kiitos jo etukäteen!
Medusa lävistyksen hoito
Anonyymi
0
142
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285